Rewitalizacja parku Sienkiewicza
Pod koniec 2022 roku park Sienkiewicza został zrewitalizowany. Cała inwestycja objęła m.in. budowę układu komunikacyjnego w postaci alejek o nawierzchni granitowej oraz mineralnej, remont konserwatorki fontanny, wykonanie dwóch placów zabaw, montaż elementów małej architektury, takich jak ławki, kosze, zegar słoneczny, urządzenia multimedialne, przebudowa lub remont ogrodzeń zewnętrznych, wykonanie nasadzeń roślinnych (drzewa, krzewy i byliny), założenie trawników, budowa oświetlenia oraz wykonanie sytemu nawadniającego.
Zniszczone ławki i instalacje, przepełnione kosze. Tak teraz wygląda park Sienkiewicza
Niestety, można powiedzieć, że po rewitalizacji parku nie ma śladu. Zniszczone ławki, zniszczone instalacje nawadniające, przepełnione kosze - to ujrzał nasz reporter, który udał się na miejsce.
"Brakuje oparcia", "ławka jest cała pomazana, brudna. I to nie tylko jedna ławka. "na zewnątrz wystaje system nawadniający, który nie działa." , "ta rewitalizacja bardziej przypomina dewastacje" - skarżą się spacerowicze.
"Od czasów pandemii park stał się taką alternatywną przestrzenią do spotkań o charakterze imprez. One skutkują dewastacją mienia publicznego." - wyjaśnia Maciej Riemer z łódzkiego magistratu.
Jak się okazuje, doprowadzenie tego obszaru do porządku to kolejne ogromne pieniądze. Szacuje się, że potrzeba na ten cel około milion złotych.
Pomimo, że park jest zamykany na noc i monitorowany, to nie wystarcza. Dlatego miasto rozważa przekształcenie terenu w ogród miejski lub dobranie do naprawy materiałów bardziej odpornych na dewastację.