zmiana czasu.

i

Autor: Pixabay.com

Czas letni

Zmiana czasu na letni 2023. Kiedy przestawiamy zegarki? Pierwszy dzień wiosny już się zbliża!

2023-03-26 10:42

Chyba wszyscy z niecierpliwością czekamy na ocieplenie, zaczynając chociażby odliczać do zmiany czasu z zimowego na letni. Wtedy dni staną się dłuższe, a noce krótsze. Kiedy zmiana czasu na letni w 2023 roku? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Zmiana czasu 2023. Kiedy zmieniamy czas z zimowego na letni? Którego marca jest zmiana czasu? 

Pomimo, że temat ten wciąż wzbudza wiele kontrowersji, wciąż dwa razy w roku odbywa się zmiana czasu. Ta najbliższa, czyli zmiana czasu z zimowego na letni, przypada zawsze w ostatnią niedzielę marca. Oznacza to, że zmiana czasu w 2023 roku będzie miała miejsce w nocy z 25 na 26 marca.

Zmiana czasu marzec 2023. O której przestawiamy zegarki na czas letni?

Zmiana czasu na letni oznacza, że będziemy przestawiać zegarki o jedną godzinę do przodu, czyli z 2:00 na 3:00.

Zmiana czasu na letni marzec 2023. Śpimy dłużej czy krócej?

Niestety, zła informacja dla wszystkich śpiochów - tej nocy spać będziemy krócej. Pocieszający jest jednak fakt, że szybciej będzie jasno.

Co dalej ze zmianą czasu? Czy to już ostatnia zmiana czasu z zimowego na letni? Ministerstwo odpowiada

W ostatnim czasie posłanka Aleksandra Gajewska wystosowała interpelację do premiera, w której spytała między innymi o to, na jakim etapie są prace Rady Ministrów w zakresie ustanowienia ostatecznego stanowiska w sprawie przyjęcia przez Polskę tzw. czasu jednolitego. Odpowiedź otrzymała od minister rozwoju i technologii Olgi Semeniuk-Patkowskiej. Jak wyjaśniła sekretarz stanu, "zgodnie z przyjętymi przepisami, przewiduje się zachowanie mechanizmu okresowej zmiany czasu do minimum 2026 roku". Oznacza to, że na zmiany w tym zakresie jeszcze trochę poczekamy.

Najbardziej zakorkowane miasta w Polsce