Wnioski o dodatek węglowy można składać w kilku miejscach
Szacunkowo w Łodzi jest ok 30 tys. domostw ogrzewanych węglem. Wniosek o dodatek węglowy można złożyć osobiście w Centrum Świadczeń Socjalnych przy ul. Urzędniczej 45 lub wrzucić do urny przy al. Politechniki 32, w Łódzkim Centrum Kontaktu z Mieszkańcami przy ul. Piotrkowskiej 110, przy ul. Drewnowskiej 5 i przy ul. Urzędniczej 45.
- Łodzianie najczęściej wrzucają te wnioski do urn, bo to jest najprostsze, wniosek można wysłać też pocztą lub drogą elektroniczną za pośrednictwem ePUAP. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy przy to urzędnicy są cały czas do dyspozycji. Przed Centrum Świadczeń Socjalnych przy ul. Urzędniczej 45 są wystawione punkty na zewnątrz, które cieszą się sporym powodzeniem - mówi Grzegorz Gawlik z biura prasowego UMŁ
Dodatek węglowy - kto może skorzystać?
Dodatek węglowy przysługuje, jeśli głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem. Skład paliwa musi zawierać co najmniej 85% węgla kamiennego.
Warunkiem otrzymania dodatku jest wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Od momentu złożenia wniosku organ ma miesiąc na wydanie informacji o przyznaniu dodatku węglowego.
Wszystkie oświadczenia podpisywane są pod odpowiedzialnością karną i w przypadku weryfikacji, jeżeli okaże się, że ktoś poświadczył nieprawdę to świadczenie trzeba będzie zwrócić z odsetkami.