Włókiennicza jak Piotrkowska. Wakacje z koncertami, piknikami i kinem

i

Autor: UMŁ

Włókiennicza

Włókiennicza jak Piotrkowska. Wakacje z koncertami, piknikami i kinem

2024-05-23 15:18

Koncerty, pikniki, muzyczny plener, spacery z przewodnikiem i kino plenerowe. Szykuje się ciekawe lato na ulicy Włókienniczej. Miasto zaplanowało szereg atrakcji, które potrwają od maja do końca wakacji.

- Ulica Włókiennicza, niegdyś znana jako Kamienna, zyskała sławę dzięki piosence Agnieszki Osieckiej. Dziś, z jej romantycznym duchem w tle, staje się sceną dla wydarzeń kulturalnych, które łączą pokolenia – informuje Szymon Swoboda z Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Od maja do końca wakacji w wybrane weekendy łodzianie będą mogli wziąć udział w różnych wydarzeniach. Już w najbliższą sobotę, 25 maja, rozpocznie się cykl letnich koncertów. W każdą sobotę aż do końca wakacji w godzinach 16:00 – 18:00 artyści z Akademii Muzycznej w Łodzi będą umilać popołudnia spacerowiczom. W wybrane niedziele z kolei będą się odbywać Pikniki na Włókienniczej. Na najbliższą niedzielę, 26 maja, zaplanowano rodzinny piknik żeglarski. Kolejny będzie piknik sportowy, który odbędzie się 16 czerwca. Na 21 lipca zaplanowano Prywatkę u Majewskiego, a na 25 sierpnia wydarzenie pod hasłem Na piastowskim dworze. Wszystkie pikniki będą się odbywać w godzinach 13:00 – 17:00.

Również wielbiciele muzyki elektronicznej znajdą na Włókienniczej coś dla siebie. W dwie soboty wakacji – 6 lipca i 10 sierpnia w godzinach 17:00-22:00 odbędzie się wydarzenie Muzyczny Plener. Lokalni artyści będą grać muzykę klubową.

W tym roku przestrzeń Włókienniczej oraz pasażu Majewskiego stanie się miejscem świętowania Miejskiego Dnia Dziecka. Na najmłodszych czeka moc atrakcji od stref kreatywnych, po pokazy i zajęcia edukacyjne, na szaleństwach na dmuchańcach kończąc.

Oprócz pikników rodzinnych i mini koncertów w lipcu i sierpniu pasaż Majewskiego odwiedzi festiwal kina plenerowego TME Polówka. Repertuar ma być dobrany do tradycji i historii miejsca. Dodatkowo, Łódzka Organizacja Turystyczna zaprasza na weekendowe wycieczki z przewodnikiem.

- To doskonała okazja do poznania historii ulicy Włókienniczej i jej piękna architektonicznego. Podczas spacerów z doświadczonymi przewodnikami odkryjemy sekrety kamienicy głównego architekta miasta Hilarego Majewskiego, poznamy lokalne legendy i anegdoty, a także będziemy mogli podziwiać nową aranżację ulicy – dodaje Szymon Swoboda. - Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników sztuki i rzemiosła – w odnowionych parterach kamienic otwarto pracownie i mini muzea, gdzie lokalni artyści i rzemieślnicy prezentują swoje dzieła.

Harmonogram:

Letnie koncerty na Włókienniczej

Wszystkie soboty od 25 maja do 31 sierpnia (z wyjątkiem weekendu urodzinowego) w godzinach 16:00-18:00;

Pikniki na Włókienniczej

- 26.05 - Łódź pod dobrą banderą czyli rodzinny piknik żeglarski

- 16.06 - Łódź na Medal czyli piknik sportowy

- 21.07 – Piknik u Majewskiego

- 25.08 - Na Piastowskim Dworze

Wszystkie pikniki zaplanowane będą odbywać się w godzinach 13:00-17:00

Miejski Dzień Dziecka

2 czerwca w godzinach 12:00-18:00

Muzyczny Plener

06 lipca (17:00-22:00)

10 sierpnia (17:00-22:00)

Weekendowe spacery z przewodnikiem 

Niedziele od maja do końca września od godz. 12:00 (Trasa nr 3)

Więcej informacji na stronie www.lodz.travel w zakładce „Letnie spacery po Łodzi”

ZOBACZ TEŻ: Zielony pasaż połączy ulicę Włókienniczą z Piotrkowską

Rewitalizacja Placu Centralnego w Nowej Hucie