Pod specjalnym nadzorem
Już od jakieś czasu było wiadomo, że to wydarzenie z grupy podwyższonego ryzyka, stąd też łodzka policja przygotowywała się do niego wyjątkowo starannie. W rejonie obu stadionów oraz na trasie przemarszu kibiców są policjanci z Łodzi, nie tylko z wydziału prewencji, ale i ruchu drogowego, a także funkcjonariusze z innych oddziałów, w tym z Poznania, Katowic i Radomia. W gotowości są też policjanci z sekcji konnej straży miejskiej w Łodzi.
Utrudnienia w ruchu
Policja poinformowała mieszkańców miasta o utrudnieniach w ruchu związanych z przemarszem. Kierowcy mogą się spodziewać utrudnień na następujących ulicach:
- północna strona alei Piłsudskiego i alei Mickiewicza (od Ronda Inwalidów do skrzyżowania alei Jana Pawła II i Włókniarzy)
- Włókniarzy (od alei Mickiewicza do ulicy Konstantynowskiej)
- Konstantynowska (od alei Włókniarzy do alei Unii)
- Unii Lubelskiej (od ulicy Konstantynowskiej do alei Bandurskiego)
Kibice Widzewa z całej Polski
Pierwsi kibice Widzewa zaczęli gromadzić przed stadionem już około południa. Przed godz. 13 pod obiektem było już kilkuset kibiców w czerwonych strojach i niektórzy z nich z twarzami zasłoniętymi szalikami. Z daleka słychać było śpiewy.
Do Łodzi, zdaniem klubu, przyjechali też fani Widzewa z innych miast województwa, ale również z całej Polski, m.in. ze Śląska oraz z Białegostoku.