W tych europejskich miastach karmią najlepiej. Na liście nie znajdziesz Paryża ani Rzymu

i

Autor: pixabay

Podróże

W tych europejskich miastach karmią najlepiej. Na liście nie znajdziesz Paryża ani Rzymu

2024-07-23 15:41

Włoską kuchnię znasz na wylot, a hiszpańska nie ma już przed tobą tajemnic? Platforma Italki.com stworzyła ranking europejskich miast dla miłośników jedzenia, którzy poszukują nowych doznań smakowych. Oto miasta które podbiją serca smakoszy.

Platforma Italki.com stworzyła wyjątkowy ranking 10 najlepszych miast dla miłośników jedzenia. W zestawieniu nie znajdziemy jednak ani Rzymu, ani Paryża. Chodziło o to, by znaleźć ukryte perełki, które zachwycą nawet najbardziej wymagających smakoszy, dlatego autorzy raportu skupili się na mniej znanych miejscach. Tak powstał ranking 10 najlepiej ukrytych perełek dla smakoszy w Europie.

Zacznijmy od zwycięzcy, czyli Valletty. W stolicy Malty znajduje się aż 1608 restauracji. To absolutny rekord, biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców. Na tysiąc mieszkańców przypada 269 knajp. To jednak nie wszystko. W najbardziej wysuniętej na południe stolicy Europy znajdziemy aż

30 restauracjami wyróżnionych gwiazdkami Michelin. - Dla tych, którzy szukają opcji wegetariańskich, Valletta ma 744 wegetariańskie restauracje rozsiane po całym mieście. Ale jeśli wolisz bardziej swobodną kulinarną przygodę, ulice Valletty są wyłożone ulicznymi sprzedawcami żywności oferującymi pyszne lokalne przysmaki – podaje platforma językowa Italki.com.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła Sintra. W tym portugalskim mieście znajduje się 1928 restauracjami, z czego aż 1215 o standardzie co najmniej 4 gwiazdek na 5. Sintra słynie ze świeżych owoców morza i przepysznych ręcznie robionych deserów. Na podium znalazła się także chorwacka Opatija. To niewielkie nadmorskie miasto ma 325 restauracji, z czego 245 zdaniem klientów zasłużyło na co najmniej 4 gwiazdki.

Pełny ranking znajdziesz na stronie Italki.com.

ZOBACZ TEŻ: Wybrano najpiękniejsze kraje świata. Oto TOP 20

Robert Makłowicz zdradza, czym różni się fast food od junk food
Listen on Spreaker.