- Łąki kwietne to coraz bardziej popularne rozwiązanie w wielu miastach, które postulują sami mieszkańcy. To rozwiązanie bardzo oszczędne, wymaga koszenia tylko raz lub dwa w roku. Ponadto pozwala nam to zadbać o przyrodę, w szczególności lepiej zachowywać wodę oraz troszczyć się o owady zapylające, dla których warunki życia - mówi Karol Podyma z firmy Łąki Kwietne.
Łąki kwietne zobaczymy w pięciu lokalizacjach. Parku Podolskim i Źródeł Olechówki, skwerach: Jagiełły i Kolbego oraz na zieleńcu przy Akademii Sztuk Pięknych
- Dzięki zaangażowaniu lokalnych firm powstają nie tylko same łąki kwietne. Możemy stworzyć też cały szlak edukacyjny punktów bioróżnorodności, które z jednej strony będą edukować łodzian o tym jak ważny jest to obszar, a z drugiej będą na co dzień cieszyć ich oko. Zachęcamy przedsiębiorców do podejmowania współpracy w tych jakże ważnych dzisiaj obszarach ochrony klimatu - informuje Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu w Urzędzie Miasta Łodzi.
- Jesteśmy z Łodzi i postanowiliśmy zrobić coś dla naszego miasta i mieszkańców. Za kilka tygodni urządzone przez nas tereny rozkwitną i będą cieszyć oko mieszkańców” – zaznaczył Kamil Hamrin z Giardini Polska, firmy, która zadba o wygląd łąk.
Ta współpraca wpisuje się zarówno w postanowienia EKOpaktu dla Łodzi i nowej strategii miasta. To nie ostatnie słowo miasta dla łąk kwietnych w przestrzeni miejskiej.