1 maja kolejny sezon Łódzkich Linii Turystycznych zostanie rozpoczęty dzięki współpracy
- Łódzkiej Organizacji Turystycznej, Klubu Miłośników Starych Tramwajów,
- właściciela historycznego wagonu Sanok Tomasza Adamkiewicza,
- właściciela zabytkowych autobusów Damiana Misiaka.
W sentymentalną podróż trzema trasami po Łodzi - dwoma autobusowymi i jedną tramwajową - pasażerów zabierają zabytkowe pojazdy. Chodzi o przedwojenny wagon tramwajowy typu Sanok, a także autobus Jelcz 272 MEX znany jako Ogórek oraz popularny w latach 90. przegubowy Ikarus 280.
Skąd wyjeżdżają zabytkowe autobusy w Łodzi? Tak przebiegają linie 100 i 101
Linie autobusowe nr 100 i 101 będą startować spod siedziby Łódzkiej Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 28, gdzie uruchomiona zostanie krańcówka. Stąd mieszkańcy i turyści będą mogli dotrzeć do ZOO Orientarium oraz na Księży Młyn, po drodze oglądając najciekawsze miejsca w Łodzi.
Przedwojennym Sanokiem w Łodzi dojedziemy z placu Niepodległości do Radiostacji
Z kolei tramwajowa linia 0 kursować będzie na trasie z placu Niepodległości do Radiostacji. Obsługiwać ją będzie zabytkowy Sanok z 1928 r. i kursujący niegdyś na liniach międzymiastowych, jedyny zachowany, i po modernizacji, Konstal 803N.
Audioprzewodnik opowie turystom o tajemnicach fabrykanckich fortun
Dodatkową atrakcją jest audioprzewodnik, dzięki któremu podróżujący linią turystyczną dowiedzą się o historii i atrakcjach Łodzi, poznają tajemnice fabrykanckich fortun czy ciekawostki zza zamkniętych drzwi łódzkich pałaców.
Kiedy będą kursowały zabytkowe pojazdy na liniach turystycznych w Łodzi? To atrakcja nie tylko na majówkę!
Zabytkowymi tramwajami i autobusami można przejechać się po Łodzi przez całą majówkę, a następnie w każdy weekend czerwca, lipca i sierpnia. Obowiązują takie same bilety, jak w każdym łódzkim tramwaju czy autobusie.