Zmiany bezpośrednio dotyczą pasażerów komunikacji miejskiej – podkreśla rzecznik MPK Agnieszka Magnuszewska. - Pasażerowie nie muszą naciskać przycisku, by otworzyć drzwi autobusu i tramwaju. Dotyczy to również przystanków na żądanie. Co ważne, pasażerowie nie muszą dotykać biletomatu dłonią, by kupić bilet.
MPK zachęca, aby przy korzystaniu z biletomatów używać długopisu, ołówka, rysików do smartfona lub korzystać z aplikacji mobilnych w smartfonach, które umożliwiają zakup biletów.
Udogodnienia obejmują również pieszych i kierowców - dodaje Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu. - Nie musimy już korzystać z przycisków do sygnalizacji świetlnej – zielone światło dla pieszych zapali się automatycznie. W strefie płatnego parkowania również możemy korzystać z aplikacji mobilnych.
Prowadzący pojazdy wyposażeni są w płyny do dezynfekcji i jednorazowe rękawiczki. Codziennie dezynfekowane są autobusy i tramwaje, a zwłaszcza poręcze, uchwyty, biletomaty, kasowniki i kabiny kierujących. Dodatkowo na monitorach w pojazdach MPK emitowane są materiały informacyjne dotyczące koronawirusa.