Uber Eats podsumował 2023 rok. Łodzianie wyróżnieni w raporcie

i

Autor: pixabay

Podsumowanie roku

Uber Eats podsumował 2023 rok. Łodzianie wyróżnieni w raporcie

2023-12-21 13:10

Uber Eats przygotował podsumowanie 2023 roku. W zamówieniach bezapelacyjnie królowała pizza i kebab. Uber wyróżnił także kilka miast pod względem uprzejmości, hojności oraz największej skłonności do imprezowania. Jedno z wyróżnień przypadło Łodzi.

Pizza najpopularniejsza w Uber Eats

Najczęściej zamawianym daniem w Polsce była pizza, a na drugim miejscu znalazł się kebab, który ma ambicję na przejęcie tytułu lidera – podaje Uber Eats w swoim raporcie. - Sprzedaż pizzy spadła bowiem w tym roku o 9%, podczas gdy turecki przysmak zyskał na popularności, a jego sprzedaż wzrosła o 19% rok do roku.

Jeden z użytkowników aplikacji złożył zamówienie na 52 pizze, wydając na nie 2137 złotych. Polacy stawiają na klasyki. Najczęściej zamawiali Margheritę, Capricciosę i Pepperoni. Pizze z ananasem i cebulą cieszyły się najmniejszym powodzeniem.

Łodzianie wyróżnieni w raporcie Uber Eats

Uber Eats wyróżnił także kilka miast pod względem uprzejmości, hojności oraz największej skłonności do imprezowania.

- Miastem, “które nigdy nie śpi” jest oczywiście Nowy Jork. W Polsce nieoczekiwanie ten tytuł należy do Opola. Tuż za nim znajduje się Warszawa, a stawkę zamyka… Częstochowa. To miasta, w których procentowy udział zamówień pomiędzy północą a 4:00 rano jest najwyższy – czytamy w raporcie.

W zestawieniu wyróżniono mieszkańców Słupska, którzy najchętniej zostawili napiwki. Na drugim miejscu byli mieszkańcy Poznania, a na trzecim Trójmiasta. W raporcie wyróżniono także najmilszych użytkowników.

- Ciepłe słowa “proszę” i “dziękuję” sprawiają, że zarówno obsługa w restauracji jak i kurier czują się docenieni. Jak się okazuje najczęściej wyrazy te padają w Bydgoszczy, Łodzi oraz Zielonej Górze – podaje Uber Eats.

Oto najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe na świecie

Jak powstaje mistrzowska pizza? Wojciech Madyś | Tak trzeba żyć #21 Eska Rock