Tylko 38 dziewczynek w pierwszej połowie 2022 roku otrzymało to imię!

i

Autor: Facebook Pierwsza Miłość

To imię w 2022 roku otrzymało tylko 38 dziewczynek. Kiedyś było popularne dzięki serialowej bohaterce

2022-12-27 12:10

Teraz jest jednym z rzadszych, choć kiedyś cieszyło się sporą popularnością. Zyskało ją dzięki bohaterce „Pierwszej miłości”. Wiecie o kim mowa? Jesteście fanami tego imienia?

Imię to w pierwszej połowie 2022 roku rodzice zdecydowali się nadać swoim córkom zaledwie 38 razy. Mowa o Sabinie. To piękne kobiece imię nie jest w tym momencie popularne. Jednak jeszcze kilka lat temu nie można było tego powiedzieć...

Tylko 38 Sabin

Jak się okazuje, imię Sabina nie jest teraz szczególnie popularne. W 2022 roku otrzymało je tylko 38 dziewczynek. A jeszcze kilka lat temu można było mówić, że przeżywało renesans. A to za sprawą serialu. Dokładnie chodzi tu o „Pierwszą miłość”. Jedna z ulubionych bohaterek publiczności – grana przez Urszulę Dębską – nosiła imię Sabina. Bohaterka podbiła serca oglądających swoim temperamentem i zaradnością.

Sabina z łaciny

Sabina jest imieniem żeńskim od męskiego Sabin. Pochodzi z łaciny, dokładnie od słowa „sabinus”, czyli osoby z rodu Sabinów – członka plemienia zamieszkującego tereny dzisiejszych środkowych Włoch. Co ciekawe, pierwsze kronikarskie zapiski, w których w Polsce pojawia się Sabina, datowane są dopiero na XVIII wiek. Oznacza to, że przybyło na nasze tereny stosunkowo późno.

M jak mama - Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom
Źródło: To imię w 2022 roku otrzymało tylko 38 dziewczynek. Kiedyś było popularne dzięki serialowej bohaterce