Przed remontem wejście do poradni było wspólne z mieszczącą się w tym budynku biblioteką oraz siedzibą MOPS. Teraz jest osobne, a to w czasie pandemii jest szczególnie ważne ze względów epidemicznych. Przed wejściem do poradni jest specjalny podjazd dla pacjentów na wózkach, oraz tych którzy maja problem z poruszaniem się. - Wnętrze jest tak wykonane i zaprojektowane żeby osoby słabo widzące mogły się łatwiej poruszać. Przy gabinetach lekarskich są czarne futryny drzwiowe, które kontrastują z jasnymi ścianami - mówi Marta Nowacka z Miejskiego Centrum Medycznego "Polesie" .
- Pod tą warstwą ładnych kolorów i równych ścian kryje się bardzo istotny element. Ta poradnia jest modelowo przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W przychodni wprowadziliśmy duże ułatwienia dla osób głuchoniemych. Jest tu dostępny tablet, dzięki któremu można tłumaczyć wszystko na język migowy – mówi wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek.
Placówka jest bardzo ważna dla mieszkańców Złotna. W okolicy jest niewiele przychodni i z porad lekarza pierwszego kontaktu korzysta tu ok. 2000 pacjentów, a wyremontowana poradnia może przyjąć jeszcze drugie tyle.- Modernizowanie placówek ochrony zdrowia jest bardzo trudne w zwykłym czasie, a my remontowaliśmy w czasie pandemii. Nasze miejskie placówki bardzo dobrze sobie radzą z remontami i nie przerywają swojej działalności, by pacjenci cały czas mogli być pod opieką swoich lekarzy – mówi wiceprezydent Wieczorek.
Przychodnia przy Garnizonowej jest pierwszą z 9 przychodni Miejskiego Centrum Medycznego Polesie, które będą przystosowywane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.