To najdłuższa linia tramwajowa w Łodzi. Można nią przejechać niemal całe miasto

i

Autor: J.M

Transport

To najdłuższa linia tramwajowa w Łodzi. Można nią przejechać niemal całe miasto

2024-07-17 20:22

Kiedyś linia tramwajowa łącząca Łódź i Ozorków była najdłuższą w Europie. Niestety, jakiś czas temu została zamknięta. Zastanawialiście się, która linia tramwajowa przejęła tytuł najdłuższej w Łodzi? Dowiecie się tego z dalszej części artykułu.

Na stałe do łódzkiego krajobrazu już zdążyły się wpisać tramwaje. Przez nasze miasto jeździ ich naprawdę wiele. Każda jest na swój sposób wyjątkowa. Chociażby przez miejsca, w które jeździ czy długość.

Rekordzistka z Łodzi

Zastanawialiście się kiedyś, która linia tramwajowa w Łodzi jest najdłuższa? Jeszcze niedawno była to linia nr 46. Łączyła ze sobą Łódź, Zgierz i Ozorków. Mierzyła ona aż 35 kilometrów i 244 metry. Ten niesamowity wynik sprawiał, że była to nie tylko najdłuższa linia tramwajowa w Polsce, ale i w Europie!

Niestety, kilka lat temu musiała zostać zawieszona przez zły stan infrastruktury torowej. Na ten moment niewiele wskazuje na jej szybki powrót.

Nowa najdłuższa linia tramwajowa

Łódź straciła najdłuższą linię w Europie i w Polsce. A tytuł najdłuższej w mieście przejęła linia nr 8, o czym informuje kanał Urban Transport Systems. „Ósemka” między Teofilowem a cmentarzem Zarzew pokonuje 19,7 km. Podczas tej trasy zatrzymuje się na 35 przystankach. Średnio cały przejazd zajmuje jej ok. 65 minut.

Tramwaje znikają ze szczecińskich Pomorzan

Quiz. Polacy na Euro. Jak dobrze pamiętasz poprzednie występy reprezentacji?

Pytanie 1 z 11
Reprezentacja po raz pierwszy na mistrzostwa Europy awansowała, gdy prowadził ją trener Leo Beenhakker. W którym roku odbyło się pierwsze Euro z udziałem naszej kadry?
Listen on Spreaker.