Kiedy Tłusty Czwartek 2022? Co to za święto? Dlaczego w tłusty czwartek jemy pączki?

i

Autor: Unsplash - Billy Mangino Kiedy Tłusty Czwartek 2022? Co to za święto? Dlaczego w tłusty czwartek jemy pączki?

Tłusty czwartek 2023. Gdzie w Łodzi kupimy najlepsze pączki?

2023-02-16 8:08

Wielkimi krokami zbliża się ulubione święto wszystkich łasuchów. W tym roku tłusty czwartek wypada 16 lutego. Przygotowaliśmy dla Was kilka przydatnych informacji. Ile zapłacimy za pączki i gdzie znajdziemy najlepsze? Odpowiedź w artykule.

Tłusty czwartek 2023. Kiedy wypada?

Tłusty czwartek to ostatni tydzień karnawału. Jest to święto ruchome, a w tym roku wypada ono 16 lutego. Ten dzień trudno przeoczyć chociażby ze względu na ogromne kolejki przed cukierniami w poszukiwaniu idealnych pączków i faworków. Tego dnia nie przegapią nawet ci, którzy na co dzień nie przepadają za słodyczami. Z resztą, według polskiej tradycji, ten kto w tłusty czwartek zrezygnuje z pączków, temu w ciągu całego roku nie będzie sprzyjało szczęście i dobrobyt.

Tłusty czwartek 2023. Ceny pączków w Łodzi

Z roku na rok wzrasta cena, jaką musimy zapłacić za pączki. Jeszcze kilka lat temu w cukierniach można było kupić naprawdę pyszne pączki za zaledwie 2 złote. Niestety, w tym roku musimy liczyć się z dużo wyższymi kosztami.

Najtańsze pączki kupimy w supermarketach, tam ceny zaczynają się od 3 zł. Inna kwestia to kwestia smaku. Jeśli chcemy zjeść dobrego pączka z cukierni, trzeba będzie zapłacić za jedną sztukę około 5 złotych, ale są też takie miejsca, które oferują swoje produkty nawet za 6-7 złotych.

Tłusty czwartek 2023. Najlepsze łódzkie cukiernie

Niewątpliwie każdy ma swoją jedyną, ulubioną cukiernie, w której kupimy najlepsze pączki. W obecnych czasach wybór jest ogromny, możemy zjeść pączka z lukrem lub cukrem pudrem, znajdziemy też najróżniejsze nadzienia. Wśród tych najbardziej popularnych jest konfitura różana, dżem truskawkowy, malinowy czy wiśniowy. Lubiane są też pączki z budyniem czy z toffi.

A które cukiernie w Łodzi najchętniej odwiedzamy? Oto one:

  • Piekarnia Z Pieca Rodem- w Łodzi są trzy lokalizacje cukierni z pysznymi pączkami. Znajduje się ona przy Dolnej 5, ks. Jana Długosza 26 i przy Łanowej 85.
  • Gorąca Pączkarnia przy Piotrkowskiej 103/105- to tutaj najczęściej widzimy niemal kilometrowe kolejki po zakup pączków, i to nie tylko w tłusty czwartek. Nic dziwnego, są one zawsze świeże, a wybór jest ogromny!
  • Pączkarnia Manufaktura- piękna cukiernia, w której kupimy pyszne pączki. Znajdziemy je przy Piotrkowskiej 128.
  • Cukiernia Dybalski- sieciówka, ale jak smaczna. Znajdziemy ją m.in. przy Piotrkowskiej 102B i Piotrkowskiej 56.
  • Cukiernia Miś- zlokalizowane przy Legionów 3 pyszne miejsce z duszą.
  • Piekarnia Łódź- znajdująca się na terenie Monopolis piekarnia również w swojej ofercie ma pyszne słodkości. Wiele osób ceni sobie wyjątkowy smak tamtejszych pączków.

Gdzie spędzić czas we dwoje? Idealne miejsca na randkę w Łodzi