Zniszczoł

Autor: PAP

sport

Sukces Aleksandra Zniszczoła w zawodach Pucharu Świata w Lahti. Po raz pierwszy na podium!

2024-03-03 18:50

To ogromne wyróżnienie dla Aleksandra Zniszczoła. Polski sportowiec po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. W niedzielę, 3 marca w Lahti, zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Austriak Jan Hoerl, a drugi był Słoweniec Peter Prevc.

Aleksander Zniszczoł na podium w Lahti

Trwają zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. 3 marca, w niedzielę, w Lahti zwyciężył Austriak Jan Hoerl, a drugi był Słoweniec Peter Prevc. Trzecie miejsce natomiast należy do Polaka, Aleksandra Zniszczoła. To dla niego ogromne wyróżnienie, bowiem nasz skoczek po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata.

Co ważne, to również pierwsze podium reprezentanta Polski w tym sezonie Pucharu Świata.

Pozostali Polacy nie zakwalifikowali się do drugiej serii. Kamil Stoch i Piotr Żyła zajęli ex aequo 37. pozycję, 42. był Paweł Wąsek, a 45. Maciej Kot

Aleksander Zniszczoł już od kilku tygodni był najlepszym z polskich skoczków rywalizujących w konkursach Pucharu Świata. W konkursach w Willingen dwa razy był bliski zdobycia miejsca na podium, ale ostatecznie udało się to dopiero w Lahti, w Finlandii.