Będą jeździć do osób na kwarantannie i pobierać próbki do badań. Miasto sfinansowało specjalny ambulans, który będzie jeździł do wytypowanych przez sanepid osób, aby zbierać wymazy do wykonania testów na koronawirusa.
Autor: UMŁ/ Materiały prasowe
Autor: UMŁ/ Materiały prasowe
- Na razie wynajęliśmy ambulans na dwa tygodnie, ale jeśli będzie taka potrzeba - przedłużymy ten okres. Codziennie, od poniedziałku do soboty, przez 12 godzin będzie można zrobić dzięki temu minimum 30 badań, czyli w ciągu pół miesiąca wykonamy ok. 500 testów. Ambulans będzie wykonywał testy zlecane przez łódzki sanepid – powiedziała prezydent miastai Hanna Zdanowska