nabór do żłobków

i

Autor: Pixabay.com, LRCL

Rusza nabór do miejskich żłobków

2020-05-04 13:32

Zgłoszenie wrzucamy do urny wystawionej przed budynkiem. W Łodzi ruszył właśnie nabór do miejskich żłobków. Od poniedziałku rodzice mogą zapisywać dzieci na wrzesień.

Tym razem zapisy od strony technicznej wyglądają inaczej. Nie będzie naboru elektronicznego, a w zamian trzeba wypełnić i przynieść pobraną ze strony internetowej Miejskiego Zespołu Żłobków kartę ze zgłoszeniem – wyjaśnia Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu. - Włożyć je będzie można do specjalnych urn, które wystawione będą w dniach naboru (w dni robocze, od poniedziałku do piątku) w godz. od 8 do 15, przy wejściach do miejskich żłobków. Wszystkie pozostałe niezbędne dokumenty będzie można złożyć przy podpisywaniu umowy z placówką. 

O przyjęciu dziecka do placówki nie decyduje data wpływu dokumentów, ale zasady, określone na stronie internetowej Miejskiego Zespołu Żłobków. Rodzic może złożyć deklarację do 3 placówek, zaznaczając żłobek pierwszego, drugiego i ostatniego wyboru. Nabór do żłobków trwa cały rok ze względu na dużą „rotację” dzieci w placówkach.

Jeśli rodzice zdecydują się na powrót dziecka do żłobka czy przedszkola już teraz, to wystarczy powiadomienie telefoniczne wybranej placówki. Kierownicy placówek dyżurują w dni robocze od godz. 8 do 15.