Pasaż Majewskiego w Łodzi

i

Autor: UMŁ

Rozpoczyna się rewitalizacja Pasażu Hilarego Majewskiego [ZDJĘCIA]

2020-04-29 14:38

To przestrzeń rekreacyjna z bezpiecznym placem zabaw, ławkami i fontanną. W Łodzi rozpoczęły się wstępne prace budowlane do utworzenia pasażu Hilarego Majewskiego.

Pasaż Majewskiego w Łodzi

i

Autor: UMŁ

Centrum Łodzi wzbogaci się o  nowy pasaż, który stanie się przestrzenią, w której będzie można spędzić wolny czas, pobawić się z dzieckiem czy po prostu przyjść
i porozmawiać ze znajomymi. Pasaż Majewskiego zastąpi dziki parking przy ul. Jaracza 22 i połączy ul. Jaracza z ul. Włókienniczą.

- Ulica Włókiennicza przechodzi obecnie metamorfozę. W tym roku oddamy do użytkowania pierwsze kamienice. Ale to nie wszystko, właśnie rozpoczęliśmy wstępne prace budowlane do utworzenia pasażu Hilarego Majewskiego. W miejscu, w którym obecnie jest dziki parking - powstanie przyjazna rekreacyjna przestrzeń. Pasaż połączy ulicę Włókienniczą z ulicą Jaracza.  Intensywne prace rozpoczniemy w połowie czerwca tego roku. W trakcie remontu nawierzchnia zostanie wyrównana
i wyłożona kostką. Pojawi się dużo roślinności, wśród nowych nasadzeń znajdą się  grusze drobnoowocowe, tulipanowce amerykańskie czy hortensje. W odnowionej przestrzeni znajdzie się również bezpieczny plac zabaw,   włożona w posadzkę fontanna, a nawet otwarte dla wszystkich boisko wielofunkcyjne - mówi Rafał Michaś z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi. 

Wartość prowadzonej inwestycji to ponad 18 milionów złotych. Prace mają zostać zakończone w roku 2021.