Rossman Run w Łodzi. Wielki bieg ulicą Piotrkowską! [GALERIA]

2024-05-26 11:02

W 21. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run wzięło udział 6,5 tysiąca zawodników. Wygrał został Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo, który pokonał dystans 10 km w czasie 29:08. Na drugim miejscu uplasował się jego rodak Kennedy Kipkemoi Rono z czasem 29:29, a trzecie miejsce zajął Polak Mateusz Kaczor, kończąc bieg w 29:32.

Biegacze opanowali ulicę Piotrkowską w Łodzi

Poza pierwszą trójką na kolejnych miejscach uplasowali się: 4. Kenijczyk Albert Kipkorir Tonui z czasem 29:50, 5. Patryk Kozłowski (RLTL Optima Radom) - 30:00, 6. Kamil Jastrzębski (Ducla Academy) - 30:30, 7. Daniel Żochowski (Żórawski Team) - 30:58, 8. Krzysztof Gosiewski (LKS Ostromecko) - 31:32, 9. Boniface Nduva z Kenii - 32:04, 10. Łukasz Parszczyński (Wilkasy) - 32:13, 11. Tomasz Osmulski (Team Osmo Łódź) - 32:26. Najlepszą kobietą okazała się Kenijka Valentine Jebet, która osiągnęła czas 33:10, a tuż za nią na mecie pojawiła się Izabela Paszkiewicz (AZS UMCS Lublin) z wynikiem 33:19.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli Kenijczycy, jednak drugie miejsce przypadło zawodnikom z Łodzi. Martyna Wychowałek, Jan Wychowałek, Michał Witkowski, Tomasz Kartasiński z Łodzi oraz Damian Mikołajczyk ze Zduńskiej Woli reprezentowali grupę #Planbieganie.

Ostatnią uczestniczką była warszawianka Zuzanna Zawistowska, która ukończyła bieg z czasem 1:31:51, wykazując się niezwykłą determinacją.

W sumie bieg ukończyło 5635 uczestników. Wielkie gratulacje za wytrwałość!