Wziąść czy wziąć, pod rząd czy z rzędu? Wiesz, jak zapisać te słowa? [QUIZ]

i

Autor: pixabay

QUIZ

Takie błędy najczęściej popełniamy w mediach społecznościowych. Wiesz, jak zapisać te słowa? [QUIZ]

2024-04-03 15:36

Polacy z każdym rokiem popełniają coraz więcej błędów językowych – wynika z raportu Nadwyraz.com i SentiOne, który powstał w oparciu o nasze wpisy w mediach społecznościowych. Najwięcej problemów sprawia nam pisownia łączna i rozdzielna. Przygotowaliśmy dla was quiz, w którym zapytamy o błędy najczęściej popełniane przez Polaków w internecie.

To błędy najczęściej popełniane przez Polaków. Wiesz, jak zapisać te słowa?

Niedawno obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji Nadwyraz.com i SentiOne przygotowali raport, z którego wynika, że Polacy z każdym rokiem popełniają więcej błędów. W 2023 roku dokładnie o 10 proc. więcej niż rok wcześniej i to pomimo coraz większej liczby narzędzi wspierających poprawność językową. Do stworzenia raportu wykorzystano wpisy w mediach społecznościowych. Okazuje się, że najwięcej baboli językowych popełniamy na Facebooku, a największe problemy mamy z pisownią łączną i rozdzielną słów.

Przygotowaliśmy dla was quiz, w którym znalazły się błędy najczęściej popełniane przez Polaków w internecie. Jesteście gotowi? Ostrzegamy, łatwo nie będzie!

Quiz. To błędy najczęściej popełniane przez Polaków. Wiesz, jak zapisać te słowa?

Pytanie 1 z 15
Kiedy chcesz coś chwycić ręką, to chcesz to...
Mateusz Morawiecki nie ma V-DOLCÓW?! Takim językiem mówi dziś młodzież #EwelinaPyta