Na wsparcie mogą liczyć dzieci i młodzież, ich rodzice oraz nauczyciele, niepełnoletni muszą mieć zgodę rodziców. Aby skorzystać z pomocy, wystarczy zatelefonować albo wysłać maila, dane wszystkich poradni są dostępne na ich stronach internetowych oraz na stronie Urzędu Miasta Łodzi www.uml.lodz.pl w zakładce koronawirus - wsparcie psychologiczne.
- Psychologowie i pedagodzy czekają, wystarczy się zapisać na wizytę- zapowiada Elżbieta Wieszczak, dyrektor specjalistycznej poradni z ul. Hipotecznej. - Z uwagi na pandemię wiele spotkań odbywa się wirtualnie - za pomocą różnego rodzaju komunikatorów internetowych - ale możliwe są też spotkania indywidualne, po wcześniejszym umówieniu się.
To zwłaszcza dla uczniów bardzo trudny czas, wielu nie radzi sobie z życiem w zamknięciu- mówi psycholog Paweł Majchrzak. – Szczególnie jeśli do problemu izolacji dołączy jeszcze jakiś kryzys rodzinny, jakaś trauma wywołana chorobą lub stratą bliskiej osoby.
Poradnia dla Młodzieży dodatkowo udostępnia Poradnik dla Maturzystów, w którym opisano techniki radzenia sobie ze stresem. Miasto uruchomiło też specjalny numer telefonu dla dzieci i młodzieży (42 638 47 77). Telefonując od poniedziałku do piątku w godz. 13:00 – 16:00, można zgłosić każdy problem, także brak sprzętu czy warunków w domu do zdalnej nauki.