Basen miejski w Łodzi

i

Autor: Kinga Baryga

Przez całe wakacje strażnicy miejscy będą kontrolować kąpieliska miejskie w Łodzi!

2020-07-01 17:24

Łódzkie baseny i kąpieliska już otwarte! W okresie wakacyjnym mieszkańcy mogą korzystać z obiektów wodnych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa!

 - Przygotowaliśmy wyjątkowo bogatą ofertę dla łodzian na to lato. Otwarte są wszystkie łódzkie kąpieliska oraz baseny. Ale nie zapominamy, że trwa czas pandemii, więc zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo naszych klientów. Stosujemy wszelkie zasady zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Korzystanie z naszych pływalni jest bezpieczne. Woda jest uzdatniania 24 godziny na dobę i kilkukrotnie dzienne badana - powiedziała Iwona Safjanowska, z-ca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Łódzkie kąpieliska będą także patrolowane przez Straż Miejską. Kontrole będą odbywać się przez cały okres wakacyjny. Na terenach rekreacyjnych pojawią się patrole zmotoryzowane, piesze oraz konne.

 - Kolejny rok patrole Straży Miejskiej będą pełniły służbę wokół łódzkich kąpielisk. Zwrócimy szczególną uwagę na osoby spożywające alkohol i zakłócające ład i porządek. Pamiętajmy także o tym, że dzieci mogą korzystać z kąpielisk tylko pod okiem osób dorosłych. W tym roku dodatkowo będziemy zwracali uwagę na stosowanie się do wciąż obowiązujących obostrzeń sanitarnych.  - powiedziała Joanna Prasnowska z Wydziału Dowodzenia Straży Miejskiej w Łodzi.

 - Ważną rolę pełnią oczywiście ratownicy wodni, którzy czuwają nad bezpieczeństwem kąpiących się. Prosimy naszych klientów, by przestrzegali ich zaleceń – dodała Iwona Safjanowska.
Strażnicy będą patrolować miejskie tereny rekreacyjne do końca wakacji.