Znicz/ zdj. poglądowe

i

Autor: Pixabay

akcje społeczne

Przed nami jubileuszowa akcja "Światełka Pamięci". Zapal znicz na zapomnianym grobie

2023-10-16 14:47

Zbliża się kolejna edycja akcji "Światełko Pamięci", organizowanej przez łódzkiego społecznika Przemka Ledziana. A będzie ona bardzo wyjątkowa, bo już po raz dziesiąty znicze zostaną zapalone na zapomnianych grobach w Łodzi. Więcej o wydarzeniu przeczytacie poniżej.

X edycja akcji "Światełka Pamięci"

Już po raz dziesiąty wszyscy chętni zbiorą się wspólnie na Cmentarzu pw. Wszystkich Świętych przy ulicy Zakładowej w Łodzi, by zapalić znicze na zapomnianych grobach, w których spoczywają osoby samotne, bezdomne czy z nieustaloną tożsamością.

"Życie tych ludzi potoczyło się inaczej na pewno niż chcieli i dzięki nagłośnieniu sprawy przez ubiegłe lata wiele ludzi zrozumiało i dostrzegło problem, a w zeszłym roku przeszło to moje oczekiwania. Mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej i jaśniej na tych grobach" - wyjaśnia organizator akcji, Przemek Ledzian.

X edycja "Światełka Pamięci". Kiedy?

W tym roku akcja odbędzie się w poniedziałek, 30 października. Chętni wziąć udział w wydarzeniu powinni stawić się ze zniczami o godzinie 10:00 przy kaplicy cmentarza na Olechowie.

Warto jednak pamiętać, że w całej Polsce możemy wziąć udział w takiej samej akcji. Wystarczy, podczas odwiedzania naszych bliskich zmarłych,  wziąć dodatkowe znicze i postawić je na opuszczonych grobach. Taki gest nie kosztuje nas wiele, a na pewno wewnętrznie poczujemy się lepszym człowiekiem.

Koledzy z klasy pożegnali Pawełka w niezwykły sposób

Łódź z lotu ptaka. Widoki z ManuEye robią wrażenie