mecz

Autor: Beata Zawadzka/East News

sport

Polscy kibice zatrzymanani po meczu Ligi Narodów. MSZ: "Sprawę monitoruje polski konsul"

2024-09-09 14:29

"65 polskich kibiców zatrzymanych po starciu z chorwackimi kibicami i policją po meczu Ligi Narodów w Osijeku zostało zwolnionych, jeden ma postawiony zarzut znieważenia policjanta, kolejny jest w szpitalu" - przekazał w rozmowie z PAP rzecznik MSZ Paweł Wroński. Jak podkreślił, sprawę monitoruje polski konsul.

Polscy kibice zatrzymani po meczu Ligi Narodów w Osijeku

W poniedziałek (9 września) portal Dnevnik podał, że ministerstwo spraw wewnętrznych Chorwacji poinformowało, że kilkudziesięciu polskich kibiców zaatakowało po meczu Ligi Narodów w Osijeku kibiców chorwackich oraz policję. W wyniku zdarzenia zatrzymano kilkadziesiąt osób.

Jak podało RMF FM , policja zatrzymała łącznie 67 polskich kibiców po niedzielnych zajściach w Osijeku po meczu Ligi Narodów.

Jak przekazał PAP Wroński, 65 polskich kibiców zostało zwolnionych po zapłaceniu grzywny.

"Jeden ma postawiony zarzut znieważenia policjanta. Jeden jest w szpitalu z obrażeniami" - poinformował Wroński. Jak dodał, sprawę monitoruje polski konsul.

Starcia w Osijeku. Pierwsze osoby zatrzymano już w pierwszej połowie meczu

"Do starć po przegranym przez Polskę meczu doszło w dwóch miejscach w Osijeku. Podczas opuszczania stadionu kilkudziesięciu zagranicznych kibiców zaatakowało miejscowych, a następnie starło się z policją" - poinformował resort spraw wewnętrznych Chorwacji.

Niedługo potem w innym punkcie miasta doszło do bójki kilku polskich i chorwackich kibiców.

Chorwacka policja informowała wcześniej, że w pierwszej połowie niedzielnego meczu zatrzymano dwie osoby za używanie materiałów pirotechnicznych. Przed samym spotkaniem grupa ok. 50 kibiców Chorwacji zaatakowała w centrum miasta mniejszą grupę Polaków. Bójka została szybko przerwana przez policję, która zatrzymała w związku z wydarzeniem pięć osób. Jedna z napadniętych osób odniosła mniejsze obrażenia.

Polska przegrała w Osijeku z Chorwacją 0:1 (0:0) w meczu 2. kolejki grupy 1, najwyższej dywizji piłkarskiej Ligi Narodów.

ESKA: Tak wyglądał ślub Roksany Węgiel i Kevina Mgleja! Bardzo wzruszające nagranie