Samolot

i

Autor: Unsplash

podróże

Polacy uwielbiają podróżować z łódzkiego lotniska! Kolejny sukces naszego portu!

2024-04-22 10:26

Lotnisko w Łodzi po raz kolejny ze świetnym wynikiem! Jak się okazuje, tylko z pierwszym kwartale 2024 roku z naszego portu lotniczego skorzystało ponad 87 tysięcy pasażerów. To o 30 procent więcej, niż w analogicznym okresie 2023 roku.

Kolejny sukces łódzkiego lotniska. Znakomity pierwszy kwartał 2024 roku!

Na początku roku zarząd lotniska w Łodzi zapowiedział, że w 2024 roku padnie rekord frekwencji. Poprzeczna została postawiona wysoko, bo uznano, że będzie to pół miliona obsłużonych pasażerów.  Przypomnijmy, do tej pory najwięcej podróżnych pojawiło się w 2012 roku i było to 463 tysiące osób.

Jak się okazuje, już jest bardzo dobrze! Tylko w pierwszym kwartale 2024 roku odnotowano wynik o 30 procent wyższy niż rok temu. Podróżnych pojawiło się w łódzkim porcie lotniczym ponad 87 tysięcy.

A drugi kwartał też zapowiada się znakomicie. Wszystko za sprawą m.in. lotów czarterowych. 

Loty czarterowe z Łodzi. Gdzie polecimy?

Pierwsze trzy samoloty wynajęte przez biura podróży, które będą wozić klientów na wakacje, wystartują 27 kwietnia. Będą to loty do tureckiej Antalyi. W maju i w czerwcu dojdą do nich kolejne czartery do Tunezji, Bułgarii, Bodrum i na trzy greckie wyspy: Kretę, Rodos i Zakynthos.

Tygodniowo z Łodzi będzie latać aż 14 samolotów czarterowych, w tym 9 do Turcji.

Cały czas lotnisko obsługuje loty rejsowe do Alicante, Brukseli, Dublina, East Midlands, Londynu, Malagi i Mediolanu, które mają bardzo dobre obłożenie, choć zdecydowanie najlepszym powodzeniem cieszą się loty do Hiszpanii – do Alicante i Malagi.

Young Leosia prywatnie. Jak mieszka różowowłosa piosenkarka? W jej życiu ważną rolę grają podróże

Wakacje w kraju czy za granicą? Te kraje Polacy najczęściej odwiedzali w 2023 roku

Sonda
Lubisz podróżować?