Pasaż będzie miał szerokość 6 metrów, ale w niektórych miejscach będzie zwężony do 4,5 m. Będzie to ciąg pieszo-jezdny ze strefą zamieszkania. Chodnik i jezdnia zostaną ułożone na jednym poziomie. Urzędnicy zapowiadają, że zostanie zasadzonych 15 drzew m.in. różne gatunki klonów. W pasażu będzie odpowiednie oświetlenie, zostaną postawione ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci.
- Powstające przebicie jest częścią dużego projektu o wartości blisko 69 mln zł. Projekt ten realizujemy z dofinansowaniem unijnym. W ramach tego zadania powstaje duży budynek przy ul. Tuwima 10 (Fabryka Aktywności Miejskiej), dwa budynki remontowane pod nadzorem konserwatora zabytków przy ul. Moniuszki 3 i 5 – w pierwszym będzie nowa siedziba Wydziału Kultury UMŁ, a w drugim Mediateka. Dodatkowo budujemy przebicie wewnątrzkwartałowe, które oprócz poprawienia komunikacji ma również uruchomić inwestycyjnie tereny wewnątrz kwartału. Pasaż będzie też drogą wyjazdową z parkingu kubaturowego, który tu powstanie - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.
Magistrat zapowiada, że budowa pasażu potrwa do końca 2021 r. Odbiór przebicia będzie skoordynowany z odbiorem ul. Moniuszki, prawdopodobnie w lutym 2022 r.