ROD Reymonta

i

Autor: nwolniewicz

Dramat! Ktoś PRÓBOWAŁ UTOPIĆ cztery małe kotki i porzucił je w pełnym słońcu!

2021-07-07 7:20

To było prawdziwe bestialstwo. Ktoś próbował utopić cztery małe kotki. Następnie, porzucił je na słońcu. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji działkowców i pomocy weterynaryjnej udało się uratować dwa z nich. Fundacja Viva! złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na terenie ROD Reymonta przy ul. Źródłowej w Łodzi.

Nieznani sprawcy próbowali utopić cztery małe koty i porzucili je w pełnym słońcu! Fundacja Viva! złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych Reymonta przy ul. Źródłowej w Łodzi.

- 9 czerwca w godzinach popołudniowych działkowcy zaalarmowali opiekunki o głośnym miauczeniu kotów - czytamy na Facebooku fundacji.

W domku przeznaczonym do karmienia zwierząt kobiety znalazły cztery przemoczone i konające kociaki. Jak się okazało, ktoś próbował... utopić małe kotki.

- Dzięki szybkiej reakcji działkowców, opiekunek i pomocy weterynaryjnej udało się uratować dwójkę kociąt - mówi Paweł Frańczuk z fundacji Viva!

- Sprawa została zgłoszona na policję. Fundacja Viva! zarzuca zarządowi Rodzinnych Ogródków Działkowych utrudnianie w pomaganiu kotom wolnożyjącym - dodaje.

Fundacja Viva! pisze na swoim Facebooku o próbach porozumienia z zarządem ROD: (fundacja - red.) dwukrotnie w tym roku wzywała zarząd ROD do zaprzestania utrudniania pomagania kotom wolno bytującym na terenie ogródków działkowych. Zaproponowaliśmy wyznaczenie oficjalnie zaaprobowanych miejsc do karmienia kotów oraz współpracę przy stworzeniu estetycznych i odpornych na wandalizm stanowisk do karmienia tych zwierząt. 

Według aktywistów, zarząd nie chce współpracować z fundacją.

Jeden z członków zarządu Rodzinnych Ogródków Działkowych twierdzi, że o sprawie dowiedział się od dziennikarzy. Zarządcy przedstawią swoje stanowisko najwcześniej w środę (7 lipca) wieczorem, po naradzie.

Raport z anteny 6.07, godz.10