Edukacja

Najlepsze technika w woj. łódzkim [RANKING TECHNIKÓW 2023]

2023-03-24 15:58

Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie to najlepsze technikum w woj. łódzkim wg rankingu opublikowanego przez magazyn Perspektywy. Choć w ubiegłym roku szkoła była uznawana za najlepsze technikum w Polsce, w tym roku spadła na czwarte miejsce. Kolejne miejsca na podium najlepszych techników w regionie łódzkim uzupełniają dwie szkoły z Łodzi.

Magazyn Perspektywy już po raz 25. opublikował ranking najlepszych szkół średnich. W rankingu najlepszych techników 2023 zostały uwzględnione szkoły, w których maturę w maju 2022 r. zdawało minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów:

  • sukcesy szkoły w olimpiadach (20%)
  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%)
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%)
  • wyniki egzaminu zawodowego (30%)

W tym roku tytuł najlepszego technikum w Polsce utraciło Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie, które spadło na czwarte miejsce w kraju. Na czele ogólnopolskiego rankingu kleszczowską szkołę zastąpiło Technikum Mechatroniczne z Warszawy. Kolejne miejsca zajęły: Technikum Łączności z Gdańska i Technikum Elektroniczne z Lublina.

Wśród 10 najlepszych techników w woj. łódzkim, oprócz Technikum Nowoczesnych Technologii z Kleszczowa, znalazły się dwie szkoły z Łodzi oraz po jednej ze Skierniewic, Wielunia, Łowicza, Rawy Maz., Opoczna, Tomaszowa Maz. i Zduńskiej Dąbrowy. Ranking najlepszych techników w woj. łódzkim znajdziecie w poniższej galerii.

NAJLEPSZE TECHNIKA W WOJ. ŁÓDZKIM – RANKING PERSPEKTYWY 2023

Nowe sygnalizatory mają poprawić bezpieczeństwo na rondzie Sybiraków w Łodzi