prezent

i

Autor: Pexels

ranking

Najlepsze prezenty na Pierwszą Komunię. Tymi podarunkami sprawisz przyjemność dziecku

2024-06-05 15:32

Maj to przede wszystkim czas Pierwszej Komunii. Choć niektóre dzieci mają już ją za sobą, wiele uroczystości jeszcze przed nami. Jaki prezent warto sprawdzić osobie przystępującej do tego sakramentu? Podpowiadamy, co najlepiej się sprawdzi.

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla wierzących

Pierwsza Komunia to najważniejsza uroczystość dla wierzących rodzin, która dotyczy dzieci w wieku szkolnym.

To właśnie podczas Pierwszej Komunii Świętej wierni po raz pierwszy przyjmują Ciało Chrystusa pod postacią Eucharystii. Jest to sakrament, który ma prowadzić dziecko do czystości duszy i do rozwijania w sobie tego co dobre.

Wyraz Komunia pochodzi od łacińskiego słowa communio, oznaczającego wspólnotę. Natomiast Eucharystia to greckie dziękczynienie. Przyjmując komunię dziękujemy Bogu osobiście za możliwość uczestniczenia we wspólnocie chrześcijańskiej. Symbolem eucharystycznym jest biała hostia, czyli ciało Pana Jezusa pod postacią chleba.

Prezenty na Komunię. Co warto kupić dziecku?

Ważne jest, aby dziecko nie kojarzyło Pierwszej Komunii Świętej z dniem, w którym przede wszystkim dostaje się mnóstwo prezentów. Czasami jednak mniej znaczy więcej, a najważniejsze wspomnienie i skojarzenia powinny być duchowe, nie materialne.

Co więc wybrać, kiedy idziemy na Komunię bliskich nam osób? Po pierwsze, najlepiej zapytać rodziców. Dzięki temu będziemy wiedzieć, chociaż mniej więcej, czego się od nas oczekuje.

My dla Was też przygotowaliśmy kilka propozycji. W naszej galerii sprawdzicie, co warto kupić dziecku na Komunię.

Julia Wieniawa: „Nie przejmuję się tym, co inni o mnie myślą”
Sonda
Organizujesz komunię dla swojego dziecka?