Sport

Najbardziej wartościowe kluby piłkarskie na świecie. Lider ten sam od trzech lat

2024-05-24 15:59

Real Madryt jest najbardziej wartościowym piłkarskim klubem świata - wynika z najnowszego rankingu magazynu „Forbes”. Hiszpański klub znalazł się na czele rankingu najcenniejszych klubów trzeci rok z rzędu.

Amerykański magazyn Forbes opublikował ranking najbardziej wartościowych piłkarskich klubów na świecie. Trzeci rok z rzędu za najcenniejszy klub piłkarski uznano Real Madryt, którego wartość oceniono na 6,6 mld dolarów. Według Forbes’a hiszpański klub podniósł swoją wartość o 9 proc. w porównaniu do minionego roku. Według aktualnej statystyki roczny zysk operacyjny „królewskich”, czyli zysk po odliczeniu podatków i odsetek, wynosi 76 mln dolarów.

Drugim najcenniejszym klubem świata jest Manchester United, którego wartość amerykański magazyn szacuje na 6,55 mld dolarów, czyli o 9 proc. więcej niż przed rokiem. Podium najbardziej wartościowych klubów zamyka FC Barcelona, której wartość szacowana jest na 5,6 mld euro, co oznacza, że od ubiegłego roku klub Roberta Lewandowskiego poprawił swoją wartość o 2 proc.

Ranking 10 najbardziej wartościowych klubów piłkarskich świata znajdziecie w poniższej galerii:

W którym mieście znajduje się ten stadion? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
W którym mieście znajduje się Camp Nou?
Co powinien zrobić Robert Lewandowski? Futbologia