Wszystkich Świętych 2023

Na cmentarzu przy Zakładowej odbyła się X edycja "Światełka Pamięci"

2023-10-30 14:09

30 października 2023 roku odbyła się kolejna edycja wyjątkowego wydarzenia. "Światełko Pamięci", bo o nim mowa, przyciągnęło na cmentarz przy Zakładowej mnóstwo osób, chcących zapalić znicze na zapomnianych grobach. A wszystko z inicjatywy łódzkiego społecznika, Przemka Ledziana.

X edycja "Światełka Pamięci"

W Łodzi już po raz dziesiąty zebraliśmy się na Cmentarzu pw. Wszystkich Świętych przy ulicy Zakładowej, by zapalić znicze na zapomnianych grobach. "Światełko Pamięci" to inicjatywa łódzkiego społecznika, Przemka Ledziana.

"Stawiamy znicze na grobach osób bezdomnych, samotnych czy osób z nieustaloną tożsamością. Liczba ludzi, którzy biorą udział w tym wydarzeniu pokazuje, że to co robię ma sens. Mam jednak prośbę do Polaków mieszkających również poza Łodzią, by podczas odwiedzania grobów swoich bliskich, zostawiali również światełka na opuszczonych grobach na innych cmentarzach" - powiedział organizator, Przemek Ledzian.

Każdego roku do akcji dołącza coraz więcej osób, których los opuszczonych mogił nie jest obojętny. Dziś na cmentarzu pojawili się również uczniowie łódzkich szkół podstawowych, pracownicy MOPS czy wiceprezydent miasta, Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

Kwesta na Powązkach 2023. Kto zbiera i na co zbieramy mówi Marcin Święcicki

Wszystkich Świętych 2023. Sprawdź, jak powstają najpiękniejsze wiązanki