Łódzkie: opady śniegu paraliżują województwo. Utrudnienia na A2 i S8!

2023-02-03 18:19

Samochody ciężarowe, które z powodu śliskiej nawierzchni nie mogły podjechać na wiadukt - łącznicę na autostradzie A2 utrudniały przejazd trasą w kierunku Poznania. Na większości obszaru Łódzkiego, w tym w samej stolicy regionu, pada mokry śnieg - meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniami.

Zatory na drogach w Łódzkiem

Po intensywnych opadach śniegu i śniegu z deszczem, które przeszły - i nadal przechodzą - nad regionem łódzkim na drogach panują trudne warunki. W wielu miejscach tworzą się zatory - najdłuższy z nich powstał na autostradzie A2, między węzłami Łódź Północ i Łowicz.

- Przed godz. 16 rozpoczęła się sytuacja, w wyniku której utrudniony był przejazd A2 w kierunku Poznania - powodem powstającego zatoru były samochody ciężarowe, które nie mogły podjechać na wiadukt – łącznicę - poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA Piotr Szczepanik.

Z łącznicę odblokowano w ciągu niespełna godziny, nadal jednak kierowcy mają problemy z płynną jazdą na wspomnianym odcinku A2. Podobnie jest w Bedlnie na drodze krajowej 92, gdzie zderzyły się dwie ciężarówki - zablokowany jest jeden pas, wprowadzono ruch wahadłowy. Z kolei na drodze S8 między Wolborzem i Studziankami - w kierunku Wrocławia - jazdę utrudnia przewrócony bus; obecnie udrożniono tam jeden pas.

- Około godz. 15 doszło do kolizji na 341. kilometrze drogi S8 pomiędzy węzłami Wolbórz i Studzianki - poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA Piotr Szczepanik.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z piotrkowskiej komendy wynika, że kierujący pojazdem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, po czym zderzył się z barierami, a następnie auto przewróciło się na bok.

Trudne warunki panują na wielu drogach, także w samej Łodzi, gdzie o godz. 13 na ulice wyjechały wszystkie pługopiaskarki - jest ich 97.

Pogoda dla województwa łódzkiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenie I stopnia dotyczące 11 powiatów województwa łódzkiego - w niektórych z nich wciąż trwają intensywne opady śniegu, które mają występować do godz. 21. Przewidywany przez synoptyków przyrost pokrywy śnieżnej ma wynieść ok. 10 cm. Od zachodu regionu opady śniegu przechodzić będą w deszcz.

Taka sytuacja występuje w powiatach:

  • brzezińskim,
  • łowickim, łódzkim wschodnim,
  • opoczyńskim,
  • piotrkowskim,
  • w Piotrkowie Trybunalskim,
  • radomszczańskim,
  • rawskim,
  • Skierniewicach,
  • skierniewickim i
  • tomaszowskim.

W związku z zamarzającymi opadami prognozuje się także oblodzenia i śliskość na drogach i chodnikach.