IV LO

i

Autor: Wikipedia

edukacja

Łódzka szkoła dostała duże unijne dofinansowanie. Na co przeznaczy wsparcie?

2025-02-12 10:11

To duże wyróżnienie dla łódzkiej placówki oświaty i duża możliwość rozwoju dla uczniów. Kolejna łódzka szkoła otrzymała unijne dofinansowanie. Dzięki temu może podnieść poziom edukacji, ale i wykorzystać wsparcie na wszelkie remonty i zmiany. Kwota wynosi ponad 750 tysięcy złotych.

Kolejne łódzkie liceum z unijnym wsparciem

Od nowego roku w Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Szczanieckiej w Łodzi przy ulicy Pomorska 16 realizowany jest projekt "Chcę i potrafię". A wszystko dzięki Funduszy Europejskich, które placówka pozyskała. Kwota jest dość duża, bo wynosi ponad 750 tysięcy złotych. Projekt w IV LO będzie realizowany do końca 2026 roku.

A na co szkoła przeznaczy pieniądze? Cel to przede wszystkim lepsza jakość edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Dzięki projektowi 8-osobowe grupy uczniów mogą uczestniczyć w zajęciach psychologiczno-pedagogicznych oraz terapeutycznych z wykorzystaniem elementów jogi i aerobiku. Są też zajęcia wyrównujące umiejętności posługiwania się językiem polskim (w IV LO jest grupa uczniów z zagranicy), przygotowujące do matury (matematyka, angielski, chemia, biologia) i kółka zainteresowań (matematyczne, geograficzne, biologiczne i chemiczne).

Ponadto, wsparcie przeznaczone zostanie na zmiany wizualne. Dwie pracownie przejdą gruntowną metamorfozę. Mowa o sali biologicznej, która zostanie zmieniona tak, by uczniowie mogli przeprowadzać w niej doświadczenia.

Druga sala, polonistyczna zostanie całkowicie wyremontowana.

Szkoła kupi też sporo sprzętu. Będą nowe laptopy, kalkulatory graficzne czy maty do jogi, ale pojawią się również dość nietypowe sprzętu. Wśród nich m.in. syfon do produkcji… bitej śmietany.

IV LO w Łodzi jedną z bardziej prestiżowych szkół w Polsce

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi jest znaną i pożądaną szkołą, z krajową renomą. Początki placówki sięgają okolic I wojnie światowej. W 1920 roku szkoła została powołana przez Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego jako pierwsze w Łodzi Państwowe Gimnazjum Żeńskie.

Co jednak ciekawe, budynek szkoły pierwotnie miał być bankiem, stąd nietypowy system korytarzy.

W 2007 roku szkoła otrzymała akredytację International Baccalaureate Organization i stała się pierwszą publiczną placówką na terenie województwa łódzkiego realizującą program przygotowujący do matury międzynarodowej.

W 2021 roku, szkoła zajęła 5 miejsce ( 2. w skali województwa) w ogólnopolskim plebiscycie na szkołę najbardziej przyjazną osobom LGBT. 

Donatan będzie walczył z Lady Gagą o pieniądze? Utwór amerykańskiej gwiazdy wywołał kontrowersje
Łódź Radio ESKA Google News
Autor:

Najlepsze licea ogólnokształcące w Łódzkiem 2025