Łodzianie stali w długich kolejkach by odebrać  zaświadczenie o prawie do głosowania!

i

Autor: Ela Piotrowska

Łodzianie stali w długich kolejkach po zaświadczenie o prawie do głosowania!

2020-06-26 19:05

Piątek był ostatnim dniem, w którym w godzinach pracy urzędu miasta można było odbierać zaświadczenie, żeby móc zagłosować w dowolnym obwodzie wyborczym w kraju lub za granicą.

W niedzielę, 28 czerwca, odbędą się wybory prezydenta RP. Zainteresowanie udziałem w głosowaniu jest bardzo duże, o czym może świadczyć ponad 10 tys. osób, które dopisały się do spisu wyborców w Łodzi. Do ostatniej chwili we wszystkich dzielnicach Łodzi mieszkańcy stali w kolejka po zaświadczenie o prawie do głosowania na terenie całego kraju. - Są już wakacje, wyjeżdżamy z miasta i będziemy głosować poza Łodzią. To bardzo ważne wybory, Każdy głos się liczy, więc nie chcemy go zmarnować - mówili łodzianie.
Każdy, kto wypełnił wniosek otrzymał dwa zaświadczenia z hologramami, które dają prawo do oddania głosu w pierwszej turze - 28 czerwca i ewentualnej drugiej turze wyborów - 12 lipca. Trzeba pamiętać, że jeśli ktoś zgubi zaświadczenie nie dostanie kolejnego i nie będzie mógł zagłosować, bo został wypisany ze swojego okręgu wyborczego.
W niedzielę lokale wyborcze będą czynne od 7 do 21, a z powodu epidemii koronawirusa głosować będziemy w reżimie sanitarnym.