lodz

i

Autor: J.M.

Wydarzenia

Łódź Summer Festival zostanie z nami na dłużej! Ogłoszono pierwszego headlinera imprezy!

2024-04-09 10:44

Dobra wiadomość dla fanów muzyki. Po sukcesie Łódź Summer Festival, który w 2023 roku odbył się z okazji 600-lecia naszego miasta, zdecydowano, by wydarzenie zostało z nami na dłużej. Poznaliśmy już datę Łódź Summer Festival 2024, a także pierwszego headlinera.

Łódź Summer Festival powraca!

Łódź Summer Festival to wydarzenie, które uświetniło huczne obchodzenie 600. urodzin Łodzi. W ostatni weekend lipca 2023 roku do naszego miasta przybyły najbardziej znane nazwiska zarówno na polskiej, jak i zagranicznej scenie muzycznej.

Na czterech scenach muzycznych miasta odbyło się ponad 30 koncertów. Scena główna zlokalizowana była na skrzyżowaniu al. Kościuszki i ul. Radwańskiej. Nieopodal sceny głównej pojawiła się również ŁDZ Stage, gdzie występowały zespoły stricte związane z Łodzią. Poza tym koncerty odbyły się także w Manufakturze i Monopolis.

Ogromny sukces zdecydował, że to nie było tylko jednorazowe wydarzenie! Łódź Summer Festival powraca. Impreza potrwa od 26 do 28 lipca 2024 roku.

Łódź Summer Festival. Poznaliśmy pierwszego headlinera!

Organizatorzy powoli zaczynają zdradzać szczegóły dotyczące tegorocznej edycji Łódź Summer Festival. Tym samym poznaliśmy pierwszy zespół, który wystąpi jako gwiazda wieczoru. Scena należeć będzie do brytyjskiej grupy Placebo, której fanom muzyki alternatywnej nie trzeba przedstawiać.

Placebo to duet, w którego skład wchodzi Brian Molko i Stefan Olsdal, a ich kariera rozpoczęła się w 1995 roku, kiedy wydali album "Placebo" otrzymując status Złotej Płyty. W swoim dorobku mają również współpracę z Davidem Bowiem przy utworze "Whithout You, I’m Nothing", a także takie przeboje jak "Twenty Years" czy "Song to say goodbye".

Zespół wystąpi 27 lipca w Łodzi, lecz póki co dokładna lokalizacja nie jest znana.

placebo

i

Autor: UMŁ
Polsat kusi Macieja Kurzajewskiego! Szykuje się POTĘŻNA zmiana!

Tłumy na Łódź Summer Festival 2023. Tak łodzianie bawili się pod Sceną Główną