Bajm

i

Autor: Mieszko Piętka/AKPA

Wydarzenia

Łódź Summer Festival. Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy wystąpią w Łodzi!

2024-04-12 16:38

Znamy kolejnych artystów, którzy pojawią się na jednym z największych festiwali w Polsce, czyli Łódź Summer Festival. Do tej pory wiedzieliśmy tylko, że do Łodzi zawita grupa Placebo, co wzbudziło niemałe emocje. Kto jeszcze pojawi się na scenach? Sprawdźcie sami!

Łódź Summer Festival 2024

Łódź Summer Festival to wydarzenie, które towarzyszyło nam podczas obchodzenia 600. urodzin Łodzi. W ostatni weekend lipca 2023 roku do naszego miasta przybyły najbardziej znane nazwiska zarówno na polskiej, jak i zagranicznej scenie muzycznej.

Okazuje się, że festiwal zostanie z nami na dłużej. W 2024 roku wydarzenie odbędzie się w dniach 26-28 lipca. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się też, kto będzie pierwszym headlinerem imprezy. To brytyjska grupa Placebo.

Łódź Summer Festival 2024. Kto jeszcze wystąpi?

Organizatorzy odkrywają kolejne karty. Wiemy, kto jeszcze wystąpi. Na miejskim letnim festiwalu wystąpią Bajm, PRO8L3M i Milky Chance.

Bajm, z Beatą Kozidrak na scenie, wydali 16 płyt, a każda z nich okryła się złotem bądź platyną. Wśród ponad 100 przebojów warto wymienić chociażby „Dwa serca, dwa smutki”, „Białą armię” czy „Nie ma wody na pustyni”. Bajm sprzedał 4 000 000 płyt i zdobył wszystkie najważniejsze nagrody muzyczne w Polsce. Bajm wystąpi 28 lipca.

Platynowe płyty, debiuty na jedynce listy OLIS, wyprzedane największe sale koncertowe w Polsce – zespół PRO8L3M jest zjawiskiem, obok którego nie da się przejść obojętnie. Duet unika podążania za trendami w gatunku, budując własne brzmienie pełne odniesień do kultury lat 80. i 90., od polskiego popu po muzykę klubową. PRO8L3M wystąpi 27 lipca.

Do Łodzi przyjedzie także Milky Chance, czyli niemiecki duet z Kassel grający muzykę alternatywno-popowo-rockową z elementami reggae i elektroniki. Najbardziej znane hity Clemensa Rehbeina i Philippa Dauscha to „Stolen Dance”, „Down By The River” i „Living In A Haze”. Milky Chance wystąpi 26 lipca.

The Voice Kids: Uczestnicy poruszyli Cleo do łez! Wideo

Łódź Summer Festival 2023. Dzień trzeci koncertów w Manufakturze