W szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi został otwarty nowoczesny oddział rehabilitacji kardiologicznej

i

Autor: commons.wikimedia.org/Darekm135 W szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi został otwarty nowoczesny oddział rehabilitacji kardiologicznej

Nowoczesny oddział rehabilitacji kardiologicznej zastąpił oddział covidowy w szpitalu Biegańskiego

2023-01-11 15:18

W szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi został otwarty nowoczesny oddział rehabilitacji kardiologicznej. Rehabilitacja kardiologiczna prowadzona będzie w pawilonie, który jeszcze do marca ubiegłego roku pełnił funkcję oddziału covidowego. Na oddziale dostępna jest 20-łóżkowa część stacjonarna oraz ośrodek dzienny.

Nowoczesny oddział rehabilitacji kardiologicznej został otwarty we wtorek (10 stycznia) w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Nowy oddział mieści się w pawilonie D, który jeszcze do marca ubiegłego roku w znaczącej części przeznaczony był na oddział covidowy. Remont obiektu przeprowadzono za 6,5 mln zł z rządowego Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, a ponad 500 tys. zł na jego wyposażenie przekazał samorząd woj. łódzkiego. Część oddziału udało się uruchomić już wcześniej, a obecnie dokończono remont, przerabiając m.in. piwniczne magazyny i szatnie na gabinety zabiegowe.

- Dzięki temu zwiększyliśmy przestrzeń do ponad 600 mkw., co oznacza, że mamy więcej miejsca dla pacjentów i personelu - podkreśla dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Biegańskiego Krzysztof Zarychta. - Również sprzęt zakupiony z funduszy samorządu województwa pomoże w rehabilitacji i powrocie do zdrowia pacjentów, którzy ciężko przechodzili Covid-19 i zmagają się z powikłaniami. Nie zapominajmy jednak, że podobne dolegliwości kardiologiczne może spowodować także wirus grypy.

Oddział rehabilitacji kardiologicznej w szpitalu im. Biegańskiego dysponuje 20-łóżkową częścią stacjonarną oraz ośrodkiem dziennym. Na nowo otwarty oddział mogą zgłaszać się pacjenci, posiadający skierowanie na rehabilitację kardiologiczną.

- Rehabilitacja kardiologiczna przeznaczona jest dla pacjentów z zaburzeniami rytmu serca, ciśnienia krwi, ryzykiem choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego - wyjaśnia Krzysztof Zarychta. - Wszystkie te dolegliwości są diagnozowane w poradni kardiologicznej i jeśli specjalista uzna to za konieczne, wystawia skierowanie na rehabilitację. Pod okiem lekarzy specjalistów, fizjoterapeutów, dietetyka i psychologa staramy się doprowadzić do tego, by pacjent wrócił do sprawności.

Nowe sygnalizatory mają poprawić bezpieczeństwo na rondzie Sybiraków w Łodzi