paczka

i

Autor: Pixabay

Łódź. 1000 paczek na święta! W Wigilię trafią do osób w trudnej sytuacji życiowej

2021-12-13 15:34

Z powodu pandemii w tym roku ponownie nie będzie w Łodzi tradycyjnej Wigilii dla osób samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, zagrożonych wykluczeniem społecznym. Przygotowanych zostanie dla nich tysiąc paczek z żywnością, które dostarczą im wolontariusze.

Jak poinformował w poniedziałek łódzki magistrat, organizatorem Wigilii dla osób samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, zagrożonych wykluczeniem społecznym będzie fundacja "Jemy w Łodzi".

"Przygotowanych zostanie minimum 1000 paczek z hermetycznie zapakowaną kolacją wigilijną: barszczem czerwonym, karpiem, uszkami, śledziem z cebulką, kapustą z grzybami, słodyczami" – przekazało biuro rzecznika prasowego prezydent miasta Łodzi.

W piątek 24 grudnia w godzinach od 8 do 15 wolontariusze fundacji rozwiozą paczki potrzebującym, którzy wcześniej zgłosili chęć udziału w Wigilii. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie na nr. tel. 800 887 844 od poniedziałku 13 grudnia w godz. 10-16. O przyjęciu zamówienia decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak wygląda EXPO 2020 w Dubaju?