Na wirtualnym spacerze spotkamy Tuwima, Reymonta czy Sztaudyngera. Gra dostarczy wielu ciekawostek o życiu literackim Łodzi – zachęca jedna z pomysłodawczyń Jolanta Zwierzyńska. – Dowiemy się np., w jakich kawiarniach bywał Tuwim, które miejsca w Łodzi były jego ulubionymi, jakie komplementy prawił paniom.
Zainspirowani grą młodzi ludzie może sięgną również po literaturę - mówi Ewa Baranowska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. J. Piłsudskiego. Zagrać możemy online, bez wychodzenia z domu, ale jest też opcja dla bardziej aktywnych. Możemy też docierać do konkretnych miejsc i ulic, spacerując po Łodzi.
Literacki surfing to nie jedyna gra oferowana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. J. Piłsudskiego. Placówka ma jeszcze dwie propozycje:
· „Uwolnij Klementynę” - to gra na smartfony skierowana dla dzieci i młodzieży, dzięki której będzie można przenieść się do świata fantasy i ruszyć na ratunek tajemniczej kobiecie. Ale czy na pewno Klementyna jest kobietą?
· „Łowca autografów” – gra promująca region łódzki, przeznaczona dla osób od 10 roku życia. Celem gry jest rozbudzenie zainteresowania historią ziemi łódzkiej i jej wielokulturowym dziedzictwem. „Łowca” popularyzuje region poprzez niesztampowe zaprezentowanie znanych w Polsce i na świecie osób, których losy splotły się z regionem łódzkim.Gry są bezpłatne i dostępne 24 godziny na dobę. Aby udać się na szlak, trzeba skorzystać z kodów na stronie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.