light move

i

Autor: J.M.

Wydarzenia

Light Move Festival 2024. Kiedy się odbędzie? Poznaliśmy najważniejsze informacje!

2024-06-27 14:06

Powraca najbarwniejszy festiwal w Polsce! Już we wrześniu Łódź rozbłyśnie na miliony kolorów. Wszystko za sprawą Light Move Festival, który w tym roku odbędzie się w dniach 27-28 września. Poznaliśmy najważniejsze informacje. Szczegóły poniżej.

Light Move Festival 2024. Data, temat przewodni

Light Move Festival to wydarzenie, któremu nikomu przedstawiać nie trzeba. Raz w roku Łódź staje się miastem światła i kolorów.

W tym roku Łódź rozbłyśnie 27 i 28 września, a tegorocznym tematem przewodnim będzie "Cywilizacja", która nawiązuje do tworzenia i rozwoju współczesnego świata przez człowieka.

"Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Na te pytania postarają się odpowiedzieć prace artystów z całego świata już we wrześniu." - zachęcają organizatorzy.

Jak zawsze na ulicach miasta zobaczymy zapierające dech w piersiach instalacje świetlne, wielkoformatowe animacje oraz mappingi. Oprócz atrakcji wizualnych pojawią się też atrakcje dla ucha. Na trasie festiwalu przewidzianych jest kilka różnorodnych muzycznie przystanków.

O szczegółach organizatorzy będą informować wkrótce.

Iicjatywa stworzenia w Łodzi "Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła" Light Move Festival powstała według pomysłu Norberta Wasserfutha-Grzybowskiego i Beaty Konieczniak na przełomie 2009 i 2010 roku.

Pomysłodawcy chcieli wykorzystać potencjał XIX-wiecznej i industrialnej łódzkiej architektury. Za narzędzie temu służące obrali medium światła. Dla realizacji festiwalu światła wybrana została formuła stworzenia organizacji pozarządowej.

W lutym 2011 roku założono Fundację "Lux Pro Monumentis", co z języka łacińskiego oznacza "światło dla zabytków".

Tego samego roku po raz pierwszy odbył się "Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła" Light Move Festival, którego od początku kreatorem artystycznym LMF jest Beata Konieczniak.

Starsza córka Beaty Kozidrak poszła w ślady mamy! Jak wygląda dziś Katarzyna Pietras?

Light Move Festival 2023. Sprawdź, jak wyglądało to wyjątkowe wydarzenie