Wybory

i

Autor: H.S zdjęcie ilustracyjne

Wybory samorządowe 2024

Kto został prezydentem Piotrkowa Trybunalskiego? Kto wygrał wybory w Piotrkowie? Wyniki wyborów Piotrków Trybunalski 2024

2024-04-22 21:21

7 kwietnia 2024 roku, w całej Polsce odbyły się wybory samorządowe. Mieszkańcy Piotrkowa wybierali m.in. prezydenta miasta. Głosowanie nie przyniosło rozstrzygnięcia. Dziś odbyła się II tura wyborów, w której starli się Krzysztof Chojniak (KWW Krzysztofa Chojniaka Razem dla Piotrkowa) i Juliusz Wiernicki (KWW Z Sercem dla Piotrkowa). Jak głosowano? Kto wygrał? Szczegóły poniżej.

Oficjalne wyniki wyborów na prezydenta Piotrkowa

Są oficjalne wyniki wyborów na prezydenta Piotrkowa. PKW opublikowała na swojej stronie dane z 41 na 41 obwodów głosowania w Piotrkowie.

  • Krzysztof Chojniak - 9 417 głosów, 39,39 proc.
  • Juliusz Wiernicki - 14 490 głosów, 60,61 proc.

Wybory samorządowe 2024 w Piotrkowie. Bez rozstrzygnięcia w I turze

Wybory na prezydenta Piotrkowa w pierwszej turze wygrał Krzysztof Chojniak, obecny prezydent miasta. Jednak było to zwycięstwo o włos, nie dające mu prezydentury. Walka była bardzo zażarta. Drugi w rankingu, Juliusz Wiernicki, zdobył zaledwie ok. 5 proc. głosów mniej. W związku z tym, obaj kandydaci ponownie musieli stanąć w szranki wyborcze, tym razem w II turze wyborów, którą wyznaczono na 21 kwietnia 2024 roku (niedziela).

Przypomnijmy, jakie wyniki osiągnęli kandydaci w I turze wyborów:

  • Krzysztof Chojniak, KWW Krzysztofa Chojniaka Razem dla Piotrkowa - 7 444 głosów, 27,36%
  • Juliusz Wiernicki, KWW Z Sercem dla Piotrkowa, 6 106 głosów, 22,45%

Kto wygrał wybory w Piotrkowie Trybunalskim? WYNIKI wyborów 2024

21 kwietnia 2024 roku (niedziela) w Polsce odbyła się II tura wyborów samorządowych. Tym razem Polacy ruszyli do urn, aby rozstrzygnąć w wielu ośrodkach o tym, kto będzie burmistrzem, prezydentem itd. Wielu kandydatów starało się utrzymać swoje posady (jak prezydent Krzysztof Chojniak, który pełnił swoją funkcję od 2006 roku), inni próbowali swoich sił i starali się o zmianę. Jak zakończyło się głosowanie w Piotrkowie?

Obecnie trwa liczenie głosów. Wstępne wyniki podamy już wkrótce.

Sonda
Czy jesteś zadowolony z wyników wyborów samorządowych?
Listen on Spreaker.