Koszmarny bilans po świętach. W ostatnim czasie do łódzkiego schroniska trafiło wiele zwierząt

Wciąż za mało osób pamięta, że zwierzęta nie są dobrym pomysłem na prezent świąteczny. Nie można ich też "od tak" porzucić, bo chcemy gdzieś wyjechać. Świadczy o tym chociażby fakt, że do schronisk w okresie świątecznym trafia wiele psów i kotów. Schronisko przy Marmurowej apeluje o pomoc.

Psy z Ukrainy
Autor: Dzika Fota/Fundacja Kejtersi/ Archiwum prywatne

Wiele zwierząt trafia do schronisk w okresie świątecznym

Do schroniska dla zwierząt w Łodzi czworonogi trafiają w każdym momencie roku, również w okresie świątecznym. Są przestraszone, nie wiedząc, co stało się z ich poprzednimi właścicielami. A czasami to właśnie ci właściciele decydują się świadomie rezygnować ze swoich pupili, co dla osób kochających zwierzęta jest niewyobrażalne. Nie każdy jednak potrafi wziąć odpowiedzialność za swoje czyny i oddaje psy czy koty, bo były nietrafionym prezentem czy dlatego, że nie mogą ich zabrać ze sobą na wyjazdy.

Do łódzkiego schroniska w ostatnim czasie dołączyło aż kilkanaście zwierząt szukających pomocy i dobrego serca.

Jak można pomóc?

Oczywiście największą pomocą, jaką możemy sprawić porzuconym zwierzętom, jest adopcja. Odbywa się ona we wtorki, środy i czwartki w godzinach 12:00-16:00 oraz w soboty i niedziele pomiędzy 10:00 a 14:00. Oczywiście, by dokonać adopcji należy zapoznać się z wybranym podopiecznym i przejść szereg formalności, które potwierdzą, że jesteśmy odpowiednim właścicielem dla swojego przyszłego czworonoga.

Poza adopcją, można również składać dary, które szczególnie przydadzą się w okresie zimowym. Poza karmą suchą i mokrą, potrzebne są przede wszystkim koce.

Dwie kobiety zginęły na pasach. 80-letni kierowca nie ustąpił im pierwszeństwa

Dwie kamienice na Wróblewskiego w Łodzi zostaną gruntownie odnowione