Koniec wakacji dla wielu oznacza zmiany. Nie tylko dla uczniów, ale także pasażerów ŁKA. Od września zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy pociągów, która będzie obowiązywać do 9 listopada.
Korekta rozkładów jazdy ŁKA. Nowości
Pasażerowie skorzystają z nowych przystanków: Łódź Zarzew i Głowno Północne. Zapewnią one lepszą dostępność do pociągów.
Dodatkowo, wrócą pociągi ŁKA SPRINTER na stacje Warszawa Centralna lub Warszawa Wschodnia.
Jedna para pociągów pominie stację Łódź Kaliska ze względu na jej przebudowę.
Wymieniono także najważniejsze zmiany na liniach obsługiwanych przez ŁKA:
Linia obwodowa Zgierz – Łódź Kaliska – Łódź Widzew
Na odcinku Łódź Widzew - Łódź Kaliska - Łódź Żabieniec - Zgierz podróżni z ważnymi biletami na przejazd pociągami ŁKA, mogą podróżować pociągami spółki PKP Intercity. A trzy pociągi PKP Intercity będą zatrzymywać się dodatkowo na przystankach Łódź Pabianicka i Łódź Dąbrowa, żeby zminimalizować utrudnienia w godzinach szczytu.
Linia Zgierz – Łódź Widzew przez Łódź Marysin, Łódź Stoki
Zostanie zwiększona liczba pociągów obsługujących linię w dni robocze.
Linia Poznań – Sieradz – Łódź Widzew/ Łódź Fabryczna
Poranny pociąg relacji Łódź Widzew – Pabianice – Łódź Widzew pojedzie z pominięciem stacji Łódź Kaliska, na której obecnie trwa remont.
Polecany artykuł:
Linia Łódź Fabryczna – Opoczno – Skarżysko Kamienna
W okresie od 1 września do 9 listopada br. PKP PLK zaplanowała prace na odcinku Mikołajów – Skrzynki. Spowoduje to zmiany godzin kursowania poszczególnych pociągów.
Linia Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki – Spała
W sobotę, niedzielę i święta przed południem trasę obsłuży jedna para pociągów bezpośrednich. Natomiast po południu z Tomaszowa do Spały i z powrotem pojadą trzy pary autobusów dogodnie skomunikowanych z pociągami z/w kierunku Łodzi, Drzewicy i Skarżyska-Kamiennej.
Linia Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki – Drzewica – Radom
Na stacji Drzewica zostaną zachowane skomunikowania z pociągami spółki Koleje Mazowieckie – KM do/z Radomia. Na odcinku Drzewica – Wolanów PKP PLK rozpocznie modernizację toru nr 2. Po zakończeniu prac, pociągi pojadą po obydwu torach z prędkością 120 km/h, co znacznie skróci czas przejazdu i umożliwi uruchomienie większej liczby połączeń.
Linia Skierniewice – Łowicz – Kutno
Aż 13 par połączeń pomiędzy Skierniewicami a Kutnem w całej relacji (czyli o 3 więcej niż w okresie wakacji) będzie obsługiwanych pociągami. Autobusy będą stanowić uzupełnienie oferty w poszczególnych godzinach.
Linia Łódź – Kutno
Wydłużona zostanie relacja dotychczasowego porannego pociągu z Ozorkowa do stacji Łódź Fabryczna - od września pociąg pojedzie z Łęczycy zapewniając dojazd do Łodzi na godzinę 8:00 i 8:30. Zgodnie z wnioskami podróżnych utrzymana zostanie większa liczba popołudniowych i wieczornych kursów z Kutna w kierunku Łodzi w dni wolne od pracy.
Pociągi ŁKA będą dogodnie skomunikowane w Kutnie z pociągami REGIO do/z Torunia; przykładem będzie popołudniowe weekendowe połączenie, którym podróżni pojadą o ponad 20 minut szybciej, niż bezpośrednim pociągiem z Torunia Głównego do Łodzi Kaliskiej.
Linia Łódź – Łowicz Główny
W godzinach porannych i popołudniowo - wieczornych oferta połączeń bezpośrednich do/z Głowna i Strykowa oraz Łowicza będzie optymalna, dzięki otwarciu ruchu po obydwu torach pomiędzy Łodzią Kaliską a Zgierzem.
Linia Łódź – Piotrków Trybunalski – Radomsko
Na stacji Rokiciny będzie możliwość przesiadki do/z autobusów KKA jadących w/z kierunku Będkowa (linia ŁA7). Natomiast w Radomsku będzie można przesiąść się do/z pociągów relacji Radomsko – Częstochowa.
Linia Łódź – Koluszki – Skierniewice – Warszawa
Pomiędzy Łodzią a Warszawą, w weekendy i święta, będzie kursować 11 par połączeń. Od 1 września br. wszystkie pociągi pojadą do/ze stacji Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia. Średni czas przejazdu pomiędzy Łodzią a Warszawą wyniesie ok. 66 minut.
Te pociągi będą jeździć przez tunel średnicowy. Kosztują prawie 350 mln zł!