maseczki z Chin

i

Autor: GM

Kilkanaście tysięcy certyfikowanych maseczek podarowali łodzianom Chińczycy

2020-06-10 17:53

Niemal 12 tysięcy certyfikowanych maseczek podarowali łodzianom Chińczycy z zaprzyjaźnionego regionu Chengdu. Dary przyjechały właśnie do Łodzi.

Od ponad 5. lat Łódź i Chengdu są miastami partnerskimi. - Wystosowaliśmy pismo z prośbą o pomoc do władz Chengdu i oto pomoc nadeszła - mówi prezydent Hanna Zdanowska. - W tym roku świętujemy piątą rocznicę relacji partnerskich pomiędzy Łodzią i Chengdu. Otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionego miasta 12 tys. certyfikowanych maseczek i z całego serca pragniemy za nie podziękować. Udostępnimy ja domom pomocy społecznej, ponieważ tam są obecnie najbardziej potrzebne. Powinniśmy chronić tych, którzy są najbardziej narażeni na zakażenie.

Trudno wyobrazić sobie piękniejszy gest od przyjaciół – zauważa z kolei przewodniczący łódzkiej Rady Miejskiej Marcin Gołaszewski. - Dzielą nas tysiące kilometrów, ale łączy bliskość serc. Jedno z przysłów chińskich brzmi: „Im ciemniejsza noc, tym bliżej świtu”. Chińczycy w marcu już ten świt widzieli, my byliśmy wówczas w głębokiej nocy, nie wiedząc, co jeszcze przed nami -mówi M. Gołaszewski.

Maseczki wystarczą do codziennego użytku przez miesiąc dla pięciu Domów pomocy Społecznej. Zaprzyjaźnieni Chińczycy opłacili również transport i cło za maseczki.