Kasy samoobsługowe

i

Autor: unsplash.com

Zakupy

Kasy samoobsługowe będą płatne? Pierwsza sieć wprowadziła opłaty

2024-04-09 21:44

Pierwsza sieć supermarketów wprowadza płatne kasy samoobsługowe. Na taki krok zdecydował się amerykański gigant spożywczy Walmart. Czy polskie sieci handlowe także wprowadzą płatności za możliwość samodzielnego skanowania zakupów?

Pierwsza sieć wprowadziła opłaty za korzystanie z kas samoobsługowych

Kasy samoobsługowe stale są wyposażane w nowe funkcje. Coraz więcej sieci spożywczych wprowadza udogodnienia dla klientów, na przykład przyspieszające skanowanie produktów. W innych z kolei pojawiają się opcje, które są pozytywnie odbierane przez klientów. Niedawno pisaliśmy o tym, że kasy w Stanach Zjednoczonych proszą klientów o 20 proc. napiwek. Teraz amerykański gigant spożywczy Walmart zdecydował się wprowadzić opłaty za samodzielne skanowanie produktów. Jak podaje amerykański Business Insider, w niektórych sklepach trzeba posiadać abonament Walmart+, żeby móc skorzystać z kas samoobsługowych. Miesięczna subskrypcja kosztuje 12.95 dolarów, zaś roczna 98 dolarów. Za darmo z kas mogą korzystać także kurierzy dostarczający zakupy w ramach usługi Walmart Spark. Skąd ten pomysł?

"W oparciu o kilka czynników, w tym opinie klientów i współpracowników, wzorce zakupów i potrzeby biznesowe, niektóre lokalizacje tymczasowo testują różne opcje obsługi kas" – przekazał BI rzecznik prasowy Walmart, Joe Pennington.

Wprowadzenie opłat może mieć związek z głośnymi niedawno badaniami, które wykazały, że kasy samoobsługowe zwiększają poczucie samotności wśród Amerykanów. Badania przeprowadzone przez PlayUSA wykazały, że 2/3 mieszkańców Stanów Zjednoczonych uważa, że technologia utrudnia im kontakty społeczne.

Kasy samoobsługowe będą płatne?

Czy kasy samoobsługowe będą płatne także w Polsce? Tego nie wiadomo, jak na razie żadna z sieci spożywczych nie zdecydowała się na taki krok, ale należy mieć na uwadze, że trendy z USA często są wdrażane w Europie.

10 supermarketów, które zniknęły z Polski. Pamiętasz je?

SEKRETY GENZIE, HITY NA KATAR 2022, NAJCZĘŚCIEJ KRADZIONE AUTA, UBIERAM SIĘ W DYSKONCIE | ESKA XD #061