Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2023. Sprawdź, kiedy się odbędą i kto wystąpi

i

Autor: Pexels

Juwenalia

Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2023. Sprawdź, kiedy się odbędą i kto wystąpi

2023-05-28 17:29

Powracają Juwenalia Politechniki Łódzkiej! Już wiemy kiedy odbędą się pierwsze atrakcje związane z tym wielkim wydarzeniem. Poznaliśmy również artystów, którzy wystąpią na łódzkich Juwenaliach. Zagrają: zespół Video, Defis, Kizo, Vito Bambino, Smolasty, oraz Tribbs.

Przez okres pandemii wielkie świętowanie Juwenaliów musiało zostać zawieszone. Co prawda, w zeszłym roku Politechnika Łódzka zorganizowała kilka mniejszych wydarzeń, jednak pozostawiły one studentom oraz samym organizatorom lekki niedosyt. Dlatego na Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2023, które będą pierwszym wydarzeniem od okresu pandemii zrealizowanym w pełni zgodnie z harmonogramem, przygotowano wiele atrakcji.

Mogłoby się wydawać, że kilka lat bez takiego wydarzenia to nie aż tak długo. Jednak, jak twierdzą przedstawiciele Politechniki, dla studentów były to lata świetlne… z tego powodu motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia będzie kosmos.

Juwenalia potrwają tydzień i rozpoczną się 22 maja, ale ich finał i dni koncertowe odbędą się w dniach 26-27 maja.

Kto wystąpi na Juwenaliach Politechniki Łódzkiej 2023?

Znamy już dwóch pierwszych wykonawców. Dzięki takim artystom w rozpisce możemy być pewni, że będzie to huczna i udana impreza. Organizatorzy postawili na różnorodność.

Pierwszym wykonawcą jest Tribbs. Muzyk, który wypłynął na szerokie wody branży muzycznej dzięki odświeżeniu starszych hitów i przedstawieniu jej w nowej, nieoczywistej formie. Podczas jego piosenek można wspólnie zaśpiewać kultowe kawałki, ale też potańczyć.

W 2021 roku wydał cover przeboju zespołu Budka Suflera „Bal wszystkich świętych”. Do marca 2023 roku przeróbka doczekała się ponad 30 mln odsłon w serwisie YouTube. W 2022 roku we współpracy z raperem Kubańczykiem wydał cover przeboju Krzysztofa Krawczyka „Ostatni raz zatańczysz ze mną”. Do 2023 piosenka w serwisie Spotify osiągnęła ponad 10 milionów odtworzeń, teledysk do utworu przekroczył barierę 75 milionów wyświetleń na YouTube.

Ponadto hitami stały się inne jego utwory:„Bad Touch” z Pelicanem, „Ghost” z Vamero i Philipem Strandem, „River” Krystiana Ochmana czy „Never Ending Story” Darii. W 2023 roku jeden z pierwszych wyprodukowanych przez niego utworów „Góry do góry” („Piękny świat przemierzasz po maleńku”) stał się viralem na platformie TikTok.

Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2023. Sprawdź, kiedy się odbędą i kto wystąpi

i

Autor: Politechnika Łódzka

Drugi zespół to prawdziwa maszyna do hitów! Przecież każdy zna "Środa czwartek" czy "Szminki róż". Oczywiście mowa o Video!

Już kilka lat temu wystąpili na Juwenaliach Politechniki. Ich koncert był świetny, a piosenki śpiewał każdy obecny. Dlatego tegoroczny występ na pewno będzie udany.

Zespół od swojego powstania w 2007 roku otrzymał szereg nagród – w tym statuetki Eska Music Awards za najlepszy zespół.

Na swoim koncie mają kilka albumów, a na każdym wielkie hity. Są twórcami przebojów: „Bella”, „Środa czwartek", „Papieros", „Idę na plażę”, „Szminki róż", „Wszystko jedno” oraz „Ktoś nowy”.

Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2023. Sprawdź, kiedy się odbędą i kto wystąpi

i

Autor: Politechnika Łódzka

Kizo, czyli Patryk Woziński (ur. 26 czerwca 1994 w Gdańsku) – polski raper i autor tekstów. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Tymek, Borixon, Wac Toja, Margaret, Young Igi, Szpaku czy Malik Montana. Członek zespołu Chillwagon. Pierwsze numery udostępniał już w 2009 roku. W początkach swoich działań był związany z Ciemną Strefą. W 2018 został wydany jego debiutancki album Ortalion przy współpracy ze Step Records oraz album Czempion. W 2019 wydał album Pegaz, a w 2020 wydał za pośrednictwem wytwórni chillwagon album Posejdon. Z kolejnej płyty Jeszcze pięć minut, wydanej w 2021, pochodzi przebój „Disney”, który 10 miesięcy po premierze przekroczył ponad 100 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Kizo juwenalia Politechniki Łódzkiej 2023

i

Autor: Politechnika Łódzka

Wielokrotnie przyznawano mu złote, platynowe i diamentowe płyty. Takie hity jak: „Uzależniony”, „Duże oczy”, „Sezon” czy „Pijemy za lepszy czas” w serwisach streamingowych mają setki milionów odsłuchań.

Smolasty Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2023

i

Autor: Politechnika Łódzka

Do tańca zaprosi nas Defis! Zespół Defis i jego wokalista Karol Zawrotniak prezentuje nowe oblicze polskiego disco/dance. Formacja zawiązała się w styczniu 2012 roku. Formacja ma na koncie takie przeboje jak: "Wciąż o Tobie mam sny", "Tak bardzo tego chcę", "Niespotykany kolor" czy "Jeden gest". 

Defis Juwenalia Politecnika Łódzka 2023

i

Autor: AKPA

Kolejną gwiazdą będzie Vito Bambino! Posiada podwójne obywatelstwo (oprócz polskiego ma jeszcze niemieckie), ale tworzy po polsku. Jest autorem tekstów, kompozytorem, producentem muzycznym. Muzycznie współpracował z artystami takimi, jak Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Envee, Jan-rapowanie, Kaśka Sochacka, Kubi Producent, Natalia Szroeder, Paulina Przybysz, Pham, Rasmentalism, Sanah, Seven Phoenix, Quebonafide, PRO8L3M i VNM.

Vito Bambino Politechnika Łódzka 2023

i

Autor: AKPA

Harmonogram juwenaliów 2023

22 maja (poniedziałek)

Wieczór standupowy w Klubopiwiarni (godz. 19:00)

23 maja (wtorek)

Bieg na orientację (godz. 12:00)

24 maja (środa)

Zmagania wydziałów (godz. 12:00)

Wielkie grillowanie i turniej flanek (godz. 20:00)

25 maja (czwartek)

Kosmiczna Polówka (19:00)

26 maja (piątek)

Pochód scenek juwenaliowych (15:00)

Koncerty (20:00) - wystąpią Kizo, Defis i Video

27 maja (sobota)

Śniadanie juwenaliowe (12:30)

Koncerty (20:00) - wystąpią Tribbs, Smolasty i Vito Bambino

Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów
Listen on Spreaker.