Przez region łódzki przejdą gwałtowne burze z ulewnym deszczem

i

Autor: pixabay.com

Pogoda

IMGW ostrzega! Przez region łódzki przejdą gwałtowne burze z ulewnym deszczem

2024-05-29 9:16

Burze z bardzo silnymi opadami deszczu przejdą w środę (29 maja) nad województwem łódzkim. Synoptycy ostrzegają, że burzom może towarzyszyć porywisty wiatr i grad. W Łodzi i regionie obowiązuje ostrzeżenie pogodowe II stopnia.

Burze w Łodzi i regionie

W środę po południu (29 maja) w województwie łódzkim spodziewane są burze, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr wiejący z prędkością do 90 km/godz. oraz bardzo silne opady deszczu (od 30 do 40 mm). Lokalnie może spaść także grad.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe przed burzami dla przeważającej części województwa łódzkiego. Pomarańczowy alert (II stopnia) obowiązuje w środę (29 maja) od godz. 12 do godz. 22 w Łodzi oraz powiatach: bełchatowskim, brzezińskim, łaskim, łęczyckim, łódzkim wschodnim, opoczyńskim, pabianickim, pajęczańskim, piotrkowskim, poddębickim, radomszczańskim, tomaszowskim, zduńskowolskim i zgierskim.

Gdzie jest burza? [RADAR BURZ]

Aby sprawdzić, gdzie w danym momencie jest burza, warto zajrzeć na jedną z interaktywnych map dostępnych w internecie, które nie tylko pokazują gdzie w danej chwili występują burze, ale także, w którym kierunku zmierzają.

Ostrzeżenie pogodowe II stopnia oznacza, że można spodziewać się wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu mogą ograniczać prowadzenie działalności.

Jak dobrze znasz województwo łódzkie? Który powiat zaznaczono na mapie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Na mapie zaznaczono powiat…
quizpowiat