Autor: PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

sport

Iga Świątek wygrywa WTA w Rzymie! Polka bezkonkurencyjnie najlepsza!

2024-05-18 18:46

Iga Świątek wygrywa finał WTA w Rzymie, gdzie zmierzyła się z Białorusinką, Aryną Sabalenką. Rywalka już od samego początku nie radziła sobie za dobrze, za to nasza rodaczka pięła mocno do przodu. Liderka światowego rankingu pokonała Sabalenkę 6:2, 6:3.

Iga Świątek zwyciężyła!

Iga Świątek zdobyła 21. tytuł w karierze, a trzeci w turnieju WTA 1000 w Rzymie. To najnowsze informacje po wielkim zwycięstwie Polki w meczu z broniącą tytułu białoruską tenisistką Aryną Sabalenką. Trzeba zaznaczyć, że to pierwszy raz w historii w finale turnieju w Rzymie, gdzie zmierzyły się dwie czołowe zawodniczki listy WTA.

Iga była bezkonkurencyjna! Już pierwsze gemy należały do Polki, która była praktycznie bezbłędna i pokazała kibicom wciąż fantastyczny poziom gry, doprowadzając Sabalenkę do szaleństwa.

Sabalenka w drugim secie polepszyła jakość podania. Były też słabsze momenty dla Igi Świątek. To jednak nie załamało Polki, bo ostatecznie to Iga zwyciężyła tę najważniejszą rozgrywkę. Jednocześnie została trzecią tenisistką w historii, która w jednym sezonie wygrała i w Madrycie i w Rzymie.

Liderka światowego rankingu pokonała Sabalenkę 6:2, 6:3. Spotkanie trwało godzinę i 29 minut.