procesja bożego ciała łódź

i

Autor: Lukasz Szelag/REPORTER

Święta

Gdzie się podziało Boże Ciało? Polacy zaskoczeni! Czy będzie długi weekend w czerwcu?

2024-06-01 17:34

Jeżeli przyzwyczailiście do długiego czerwcowego weekendu, ze względu na wypadające w tym miesiącu Boże Ciało, to możecie być mocno zaskoczeni. Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nie znajdziecie w kalendarzu na czerwiec.

Gdzie się podziało Boże Ciało? Polacy zaskoczeni

Rok 2024 nieźle namieszał w kalendarzu. Tegoroczną Wielkanoc świętowaliśmy wyjątkowo wcześnie, bo jeszcze w marcu. Choć Zmartwychwstanie Pańskie jest świętem ruchomym i może wypaść między 22 marca a 25 kwietnia, przyzwyczailiśmy się, że zazwyczaj obchodzimy je w kwietniu.

Nietypowe w tym roku święta wielkanocne będą mieć wpływ także na Boże Ciało, które, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, obchodzi się 60 dni po Wielkiej Nocy.

Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na próżno szukać w kalendarzu na czerwiec, ponieważ wypada... 30 maja.

Czy będzie długi weekend w czerwcu?

Jeśli przyzwyczailiście się do długiego czerwcowego weekendu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wziąć sobie wolne na przełomie miesięcy.

Boże Ciała jest dniem wolnym od pracy i zawsze wypada w czwartek, co oznacza, że jak co roku można wziąć jeden dzień wolnego, żeby przedłużyć sobie weekend.

Boże Ciało w Spycimierzu 2023

Staropolska tradycja przystrajania wsi na Boże Ciało