Autobus

i

Autor: Canva.com

Dzień bez Samochodu. 22 września kierowcy pojadą za darmo komunikacją miejską!

2022-09-22 8:11

W czwartek 22 września obchodzony jest europejski Dzień Bez Samochodu. Władze miast oferują tego dnia darmowe przejazdy komunikacją miejską. W Łodzi za darmo skorzystamy z autobusów i tramwajów, ale również z pociągów.

22 września- Dzień bez Samochodu. Jak skorzystać z darmowej komunikacji?

W czwartek 22 września pojedziemy za darmo komunikacją miejską w Łodzi. W tym celu wystarczy zabrać ze sobą dowód rejestracyjny swojego samochodu. W Łodzi autobusami i tramwajami MPK Łódź może podróżować  za darmo tyle osób, na ile zarejestrowany jest pojazd. Taka sama zasada dotyczy korzystania z Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. 

Dzień bez Samochodu. Jaka jest idea?

Dzień bez Samochodu jest częścią Europejskiego Tygodnia Mobilności. W tym czasie zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania swoich samochodów, proponując w zamian darmową komunikację miejską lub rowery. Akcja ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach.

W Polsce Dzień Bez Samochodu obchodzony jest od 2004 roku, pod patronatem Ministerstwa Środowiska. Do udziału akcji dołączyły największe miasta, wsród nich Łódź, Warszawa, Kraków, czy Wrocław. 

Remont zabytkowej kamienicy w centrum Łodzi. Co się tam zmieni?